М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ролимов
ролимов
05.02.2020 05:21 •  Литература

Яка характеристика героїв вірша 19 жовтня зарубіжна література

👇
Ответ:
Флэшик
Флэшик
05.02.2020

“19 жовтня” Пушкін аналіз

19 жовтня 1811 був відкритий Царськосельський ліцей. Ліцеїсти першого випуску, до якого належав і Пушкін, через все життя пронесли особливий «ліцейський дух» – дух поваги до особистості, її гідності, дух честі і товариства, дружби і братерства. Саме в Ліцеї поет знайшов справжніх друзів. Крім того, Ліцей став для нього справжнім домом, і там же відбулося його посвячення в поети. У зв’язку з усім цим день відкриття Ліцею Пушкін незмінно відзначав віршами, зверненими до друзів юності (Пущину, Дельвигу, Кюхельбекеру). Закінчивши ліцей, випускники вирішили щорічно збиратися 19 жовтня. У ті роки, коли Пушкін був на засланні і не міг в день річниці бути разом з товаришами, він не раз надсилав присутнім своє вітання. Одне з таких дружніх послань і являє собою «19 жовтня». Жанр – дружнє послання. Сюжет. Вірш відкривається описом осіннього пейзажу і відразу ж виникає тема самотності. Поет з тугою згадує про своїх товаришів, які в цей день «бенкетують» «на берегах Неви», розмірковує про те, «ще кого не дорахувалися» його ліцейські друзі. У його спогадах друзі, яких він знайшов в Царськосільському ліцеї, постають як єдино надійні і вірні, а сам Ліцей – як «вітчизна», рідний дім: Міцний навік, о друзі, наш союз! Він, як душа, одвічний, неподільний; Незрушний він, прекрасний і свавільний, У затишку родився дружніх муз, І нас куди б не кидала година, І щастя теж куди б не привело, Незмінні ми: весь світ для нас чужина. Вітчизна нам — лиш Царськеє Село! Потім поет згадує про тих, хто не залишив опального поета і на засланні. Так, він пише про відвідини його в Михайлівському Пущино: … Поета дім опальний, О, Пущин мій, ти перший навістив; Ти звеселив вигнання день печальний, В ліцея день його перетворив. Закінчується вірш сумними роздумами про те, що з кожним днем ​​коло друзів рідшає. Але поет висловлює надію на те, що наступного року він буде відзначати цей день разом з усіма: Промчиться рік, і знову я між вас. І прийде строк надій моїх завітних, Промчиться рік, я буду знову ваш! Центральна тема вірша “19 жовтня” – тема дружби. Тут Пушкін з серцевою теплотою звертається до друзів, згадує дні ліцею. Він говорить про дружбу ліцеїстів, що згуртувала їх у єдину сім’ю. Не випадково в одній із строф поет підкреслює, що істинних друзів він знайшов саме в Ліцеї, «інші» ж «друзі» глибоко розчарували його: Із краю в край грозою гнаний я, Серед тенет недолі грозової, Схвильований я дружбою новою, І голова схиляється моя… З благаннями печальними бентежно, З надією юнацьких світлих літ, Віддавсь другим я друзям безбережно. Та був гіркий небратній їх привіт. Все послання зігріте великою і справжньою ніжністю, глибоким щирим почуттям любові до друзів.

4,5(28 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Polinka80
Polinka80
05.02.2020

ответ:

во-первых, это любовь родительская и сыновья. николай кирсанов сильно любит сына и выплёскивает всё наружу. аркадий отвечает взаимностью, хотя и старается прикрыть свои чувства. что до базарова, то он любит своих родителей, но никоим образом не показывает этого. напротив, он всегда холоден и дерзок с ними, обожающими сына до безумия.

во-вторых, любовь братьев кирсановых к фенечке. николай петрович любит простодушно мать своего ребёнка и будущую жену. эта любовь проста, наивна, чиста, как и сама фенечка, которая просто благоговеет перед ним. павел петрович скрывает свои чувства ради брата. он и сам не понимает, что привлекло его в федосье николаевне. в бреду, старший кирсанов восклицает: «ах, как я люблю это пустое существо! »

4,6(95 оценок)
Ответ:
bayramovarzu
bayramovarzu
05.02.2020
Пушкин об этом написал - "от делать нечего друзья". онегин не умел ни любить, ни дружить. онегина и ленского можно назвать хорошими приятелями, а в конце и заклятыми друзьями. да и можно ли назвать истинной дружбой подобный союз "льда и пламени", в котором один от души стремится к душевной близости и откровению, а второй лишь уступает собственной скуке и извращённому любопытству. что общего между онегиным и ленским? оба принадлежат к привилегированному кругу, они умны, образованны, по своему внутреннему развитию, стоят выше тех, кто их окружает. онегин разочарован, ни во что не верит, скучает, слушает ленского со снисхождением, с улыбкой, как старший младшего. ленский - юный поэт, влюблён, для него всё в жизни внове. характеры их были противоположные. именно эта разница характеров, манер и моральных ценностей и этот союз к трагическому финалу. один убил другого.
4,5(93 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ