Английский писатель Редьярд Киплинг, автор любимой детьми всего мира "Книги джунглей", в своем произведении создал очень красочные и яркие образы обитателей индийских джунглей пантеры Багиры, медведя Балу, вожака волчьей стаи Акелы, удава Каа, тигра Шерхана и его прихвостня шакала Табаки.
Тигр Шерхан - главный враг "человеческого детеныша" Маугли, попавшего в волчью стаю в малышом.
Тигр - это сильный и хитрый хищник. Но Киплинг показывает Шерхана не только коварным и хитрым противником. Автор делает этого героя хромым с рождения.
В тексте "Книги джунглей" упоминается, что Шерхан родился с поврежденной лапой, за что получил в джунглях кличку Хромой. В книге тигр охотится на домашний скот, потому что другая добыча ( здоровые и сильные дикие животные джунглей ) ему недоступна. Показывая хромоту Шерхана, автор дает читателям понять, что тигр силен, хитр, подл, но не всесилен, он ущербен и его можно победить, что и делает со временем Маугли.
Егль здається читачеві загадковим, дивним персонажем. Подорожуючи чужими землями й збираючи народні пісні з легендами, він ніби сам шукає себе у фольклорних творах, не зважаючи на свій похилий вік. Складається враження, наче він сам з собою досі не знайомий, і відшукує власне "Я" у вигаданих історіях, природі та навіть інших людях, їх потаємних глибинах.
Зустрівшись з Асоль, старець відчув у ній дитячу наївність, віру в чудеса та мрійливість - те, чого йому так не вистачало у дорослих людях, котрі вперто та настирливо долали обрану вузьку дорогу. Він відчув, що самосвідомість дівчинки широка й ще майже пуста, просто як в нього. Й можливо, своїм передбаченням він прагнув заповнити обидві долі: дівча дихало, здавалося б, фантастичною обіцянкою незнайомого дядька й насичувала своїми думками подальше майбутнє, а він знайшов себе як своєрідного пророка та духовного провідника, що направив погляд душі довірливої людини на її істинний шлях, що ту чекає не за горами.
Отже, я вважаю, слова Егля були ненав'язливим озвученням передчуття, що було виражено в словах - тій зброї, якою він раніше невдало керувався в полюванні за власною особистістю, власним "Я". Вимовлені фрази були саме черговою спробою впізнати свою постать, познайомитися з собою справжнім. І ось, коли він прочитав в очах Асоль майбутнє дівчинки, Егль нарешті знайшов себе - він той, хто пролив світло на неминучий талан людини.