Духовна краса – вічна і незмінна. Як незмінна і краса людських стосунків, описаних в новелах О’Генрі.
Абсолютна більшість людей на світі народжується, щоб жити, працювати в якійсь області знань, продовжити рід – і піти за обрій.
Тільки ті, що залишають після себе значний слід у музиці, поезії, прозі, малюванні – тільки ті залишаються жити вічно серед людей.
Їх небагато, але і не мало. Їх імена звучать музикою в наших серцях. Вони відкривають нам нові горизонти, заставляють задуматися над минулим, сучасним і майбутнім, обдумати смисл буття на землі.
Інколи великий твір (прозовий або поетичний) залишає в душі нашій великий слід. Але є твори невеликі за змістом, які вражають, змушують думати, співпереживати з героями.
Серед авторів безсмертних новел особливе місце займають визначні майстри слова – Антон Чехов, Джек Лондон, Михайло Коцюбинський, Бред Гарт, Гі де Мопассан, Василь Стефаник, а також визначний американський письменник О’Генрі. Його новела «Останній листок» потрясла мене. Це зворушлива історія самовідданої дружби і самопожертви, яка розкриває тему відданої любові людини до людини.
Старий, некрасивий чоловік, художник – невдаха, Берман усе життя сподівався створити шедевр в мистецтві, якому не буде рівних у світі. Нажаль, тривалий час йому не вдавалось матеріалізувати свою мрію через відсутність особливої миті просвітлення душі, вчинку, що змусив суттєво переосмислити життєві цінності.
Свою повагу, дружню любов до молоденької дуже хворої дівчини Джонсі він виявив по – своєму. Дівчина, дивлячись за вікно на листя плюща, чекала, поки впаде з гілки останній листок: тоді вона помре. Але справжній митець змінив хід подій, він створив шедевр душею і серцем – магічний останній листок ціною в життя.
ответ:Главный герой — глухонемой дворник Герасим. Барыня взяла его из деревни, где он жил один и считался «самым исправным тягловым мужиком». Герасиму не понравилось его новое житье в Москве. Работа дворника казалась ему шуткой после тяжелого крестьянского труда. Он не понимал, зачем его взяли в Москву, скучал по деревне и тосковал в одиночестве. Постепенно Герасим стал привыкать к новой жизни. Но через некоторое время случилось неприятное происшествие. Полюбилась ему кроткая, молчаливая, белокурая женщина — прачка Татьяна. Но барыня выдала ее замуж за пьяницу Капитона Климова и отправила в деревню. Герасим очень горевал. Он пошел проводить до заставы Татьяну, потом бродил вдоль реки. Вдруг ему показалось, что в воде у самого берега что-то барахтается. Это была несчастная собачонка. «Ни одна мать так не ухаживает за своим ребенком, как ухаживал Герасим за своей питомицей». Он назвал ее Муму. Она страстно привязалась к Герасиму, и все люди в доме полюбили ее.Так еще год. «Герасим продолжал свои дворнические занятия и был очень доволен своей судьбой». Однажды барыня заметила Муму. Сначала собака ей приглянулась. Но после того, как она оскалила зубы на барыню, отношение к собаке изменилось. Барыня потребовала, «чтоб ее сегодня же здесь не было».
Как ни пытался Герасим спрятать от людей свою любимицу, ему все-таки пришлось с ней расстаться. Он понял, что собаку все равно уничтожат, и решает сам утопить ее.
Потеряв все, что любил, Герасим совершает отчаянный и смелый поступок: он самовольно покидает Москву и отправляется домой, в деревню, на родину.
«И живет до сих пор Герасим бобылем в своей одинокой избе, здоров и могуч по-прежнему», — пишет Тургенев в конце рассказа. Только совсем перестал водиться с женщинами и ни одной собаки у себя больше не держал.
Объяснение: