Вільфрел Айвенго — головний герой твору. 1. Походження героя. (Айвснго належав до шанованого старовинною роду саксів. Його батько — Седрик Сакс — представник тієї частини знаті, яка не бажає коритися норманам і мріє про відродження своєї незалежності.) 2. Володіння зброєю, хоробрість, спритність — риси справжнього лицаря. (Незважаючи на те шо Айвснго дуже молодий, ніхто з лицарів не зумів перевершити його у мистецтві володіння зброєю. Він бере участь у всіх лицарських турнірах, відстоюючи честь і справедливість. На турнірі піл Ашбою він, коли лицарі-норманн майже стали переможцями, з’являється із девізом «Позбавлений спадку» і перемагає в смертельному бою найсильнішого з норманів — гордовитого храмовника Тріана де Буагіль-бера.) 3. Вірність королю Річарду. (Повернувшись після хрестового походу, він вірно служить королю Річарду, який у цей час повернувся до Англії, захищає честь короля і його хоробрих воїнів.) 4. Чесність і шляхетність. (Айвенго попереджає про небезпеку Ісаака, з яким хотів розправитися храмовник, допомагає вийти із замку й дістатися до безпечного місця. Для Айвснго не має значення та обставина, шо Ісаак — єврей, хоча, за тогочасними переконаннями, християнину не личнло піклуватися про життя «нащадка зневаженого народу».) 5. Здатність на сильне кохання. (Айвенго усім серцем покохав вихованку Седрика — леді Ровену. Його почуття не остудило навіть те, що його батько, маючи намір одружити Ровену з Ательстаном Коїгтисбурзьким, позбавив Айвенго спадщини й вигнав із дому. Перемігши у турнірі під Ашбою, лицар Позбавлений Спадку обирає королевою турніру леді Ровену. Зрештою сила кохання перемагає: старий Седрик дарував синові прощення, і згодом Айвенго з коханою Ровеною одружуються) 6. Готовність до людям у біді. (Ребекку, дочку Ісаака, несправедливо звинуватили в чаклунстві і, за законами того часу, мали спалити на вогнищі. Шляхетний Айвенго, пам’ятаючи, як дівчина доглядала за ним. коли він був тяжко поранений, поспішає на турнір захистити її честь і мечем довести її невинність.) В образі Айвенго втілено найкращі лицарські чесноти. Автор створив портрет ідеального лицаря, врода якого поєднується з розумом і шляхетністю, а відвага — з умінням битися. Він доблесний, некористолюбний, вірний своїй коханій і своєму королю.
Объяснение:
В книге мы знакомимся с обычной австрийской семьёй Хогельман: мама, папа, дедушка и трое детей— старшая Мартина, средний Вольфганг и маленький Ник. Семья живет спокойно и размерено, но вдруг в их доме неожиданно появляется король-огурец, владыка подземного народца Куми-Ори Второй. Забавного Огурцаря выгнали за злобный нрав его поданные, и он просит политического убежища в доме Хогельманов. Папа очень польщен, что теперь в его доме будет жить особа королевских кровей ( хотя и в виде огурца) и с радостью согласился. Он совсем не предполагал, что эта королевская особа, питающаяся только белыми отростками от старой картошки, вызовет большие скандалы и конфликты в дружной семье Хогельманов.
Книга буквально пропитана юмором, весёлые ситуации, в которые попадают герои повести-сказки, будут понятны и смешны даже самым маленьким читателям. Ну а специально для взрослых Кристине Нёстлингер добавила в книгу очень тонкую сатиру на жизнь и мнения обычного австрийского обывателя. Маленькие читатели будут с интересом следить как куми-орский король очаровывает главу семьи — папу — и становится диктатором в семье. Как он пытается отомстить своим неблагодарным подданным ( изгнавшим его куми-орцам) и как умные дети смогут от жестокого огурца свою семью и маленький куми-орский народ.
Внутри сказочного, в книге присутствует второй план, который будет понятен взрослым. Ведь король-огурец— это живое воплощение жесткого и несправедливого диктата в семье. Когда любящие люди вдруг перестают понимать друг друга и замыкаются каждый в своём эгоизме. Такой куми-орский огурец сидит в любой семье. И главная задача— не дать ему появится. Папа, попавший под очарование Огурцаря, решает, что в семье его не ценят, недостаточно уважают и начинает вводить свои новые «монархические» порядки, которые оскорбляют и унижают всех.
вроде так...