М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ApokalipsisZnanij
ApokalipsisZnanij
26.09.2021 02:37 •  Литература

Тапсырма 1. Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік - қоғамдық мәселені берілген үзінділер арқылы түсіндіріңіз . Шығармадан үзінділер
1. Ертеде бір жетім бала бопты ... - деп Аян екінші ертегісін бастады . Сыбырлап шыккан даусында аз айтқанына қалайда қалтқысыз сендіретіндей керемет бір күш бар . Ғажап ертегілер еді ... Дүниедегі жақсылық атаулының бәр - бəрі : ерлік те , ізгілік те сұлулық пен акылдылық та , ойтеуір адамға тән не бір асыл касиеттің барлығы да сол Аянның ертегілерінде болушы еді . Аян батырлык туралы ертегі айтқанда , біз - алым - жұлым киінген кара борбай балалар бір сәтке жалдау қалпымызды ұмытып , шетімізден как семсерді жарқ - жұрқ еткізіп , ат ойнаксатып жауга карсы арыстаншла шабатын нағыз қас батырдай сезінунні едік озімізді.

2. Мен таяп келгенде шеттеу тұрған Есікбай сыбырлап қанат — Аян балалар үйіне кеткелі жатыр , - деді . Карағым , жолың болсын , - деді жыламсырап » Жаксыдан калган тұяқ ен . кайда жүрсең де аман бол . Адам болсан таулап келерсін Аян балалардың бәрімен қол алысып қоштасты . Мен әлі бәріңе де хат жазып тұрамын , - деді күлімсіреті Біз , балалар , Аянды кеш уақытқа дейін еске алып , сөз кылушы едік . Шынында да бұл күнде Аян кайда екен ? Тірі ме екен ? Ондай бала тірі болуы тиіс . Ондай бала алдына нендей мұрат қойса да жетеді . Ал тірі болса Жусанды төбеге бір оралмауы калай ?! Жусанның мүмкін емес кой ... »​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
matyusha47
matyusha47
26.09.2021

Милый идеал? Ну, не знаю... Татьяна... Вот эта милая молоденькая девушка, не по возрасту грустная  и молчаливая, выходит к гостям и садится у окна. Так наш герой в первый раз видит героиню. Они не разговаривают, судя по тексту, она и не поздоровалась, войдя в комнату к гостям. Онегин  даже толком и не понял, кто из девушек Татьяна. Свойственно ли такое поведение воспитанной русской девушке? Каковы причины, сделавшие её такой дикой и печальной? Почему она не любила обычных детских забав? Почему не интересовалась ни рукоделием, ни домашними делами? Могу только предположить: родители плохо занимались её воспитанием.

Очень скоро после первой встречи с Онегиным начитавшаяся романов Татьяна пишет ему письмо, в котором не только признается в своей любви, но и требует от Евгения взаимности. Поступок для того времени - уникальный, невозможный. Я думаю, что эта любовь была игрой воображения праздной девушки, не занятой ничем и от этого скучающей и мрачной. Жизнь этой бледной и унылой девушки была гораздо более пуста, чем жизнь Онегина, и она выдумала себе любовь, потому что «пора пришла». Ко всеобщему благу, Онегин её не соблазнил и не стал жениться, за такое благородство она в конце романа его благодарит. И становится генеральшей.

Но что в этом "милого"?

4,5(47 оценок)
Ответ:
qqmir
qqmir
26.09.2021

Объяснение:

Події відбувалися у сел івка, нині зруйнованому під час татарського набігу.

івчани зайшли сюди з-за Дніпра, а тому що зупинились на тому місці на самого , тож і прозвали своє село івкою. <...>

У цьому селі жив славний козацький рід Судаків: сімдесятирічний дід Андрій, його син Степан із жінкою Палажкою, онуки Петро, п’ятнадцятирічний Павло та тринадцятирічна онучка Ганна.

Петро пішов на Запорожжя, а молодших виховував дідусь.

Однієї ночі на село напали татари. Діда Андрія і Палажку вбили, Степана та Ганну захопили в полон. Павлусь сховався у бур’янах, ускочив на татарського коня і став тікати. Поранений стрілою, він виїхав у широкий степ, залишаючи позаду пожежу.

II

Спить під Свиридовою могилою кремезний козак Семен Непорадний. Раптом до нього підбіг ворожий кінь із пораненим хлопчиськом. Розпитавши хлопця, козак помітив, що в сідлі коня сховані червінці. До Семена та хлопця приєдналися козаки із Запорожжя, ватага Тріски Остапа. Серед них були бандурист — дід Панас — і брат Павла — Петро Судак. Брати зустрілися й зраділи. Козаки вирішили спочити, а потім вистежити нападників.

III

Коли козаки спали, на варті залишився Непорадний. Він помітив татарина і спіймав його на аркан. Зав’язалась боротьба, але козак переміг. Ворог зізнався, що в загоні татар було чотириста. <...>

Ватажкував славний Мустафа-ага, син Ібрагіма, ханського Девлет-гірея. <...>

Раптом козаків оточила сотня Андрія Недолі. Козаки порадилися й об’єдналися, залишивши ватажком Недолю. Бранець надумав обмінятися із Павлусем сідлами, але Непорадний не дозволив обдурити хлопця, бо в сідлі багато червінців. Козаки вирішили підійти під татарський кіш і виманити ворога.

IV

Павлусь перший раз став свідком битви із татарами.

<...> У козаків аж руки мліли, а татари змішались так, що один другого рубав. <...>

Під час битви загинув славний козак Тріска. Семен Непорадний захопив у полон самого Мустафу-ага, а перший бранець перейшов на бік козаків. Відправили козака Тихона із Мустафою до полковника.

V

Деяким бранцям татар пощастило втекти. Серед них був і Степан, батько Петра й Павла. Рідні зустрілися івчани приєдналися до козаків. Вони наздогнали татарський табір і захопили. Але Ганни серед бранців не знайшли.

Через лють за сестру Павлусь уперше вбив полоненого татарина. Хлопець благав рідних їхати до Криму за сестрою, але батько із братом не погоджувались. Уночі Павлусь сам вирушив рятувати Ганну. Недоля сказав, що з нього вийде кошовий, якщо повернеться цілий.

VI

Довго мандрував Павлусь і зустрів харциза Карого. Карий обдурив хлопця і продав його татарам-крамарям. Забравши коня із червінцями, подався потурнака на Січ. Невдовзі його зустріли козаки, Непорадний пізнав коня Павлуся. Харциза схопили і віддали до рук татарина Гусейна. Колись давно Карий пограбував його та зарізав батька. Гусейн страшно помстився за це. Він зарізав Карого й поволік у степ.

VII

У татарських крамарів Павлусь учився татарської мови.

<...> Хлопець вдавав із себе до всього охочого, щирого і виконував усі роботи вправно. <...>

Павлуся купив Сулейман-ефенді, він привів його у село Коджамбаку, де мешкав його син Мустафа й потурнак Ібрагім. У цьому домі він познайомився із земляком Остапом Швидким. Мустафа підмовляв Павлуся на бусурманську віру, але той відмовився. За це його висікли та призначили до конюхів. Через деякий час сміливий хлопець тікає, але його схопив татарин. Павлусь удав, що їхав по знахаря за наказом Мустафи. Хлопець повертається до двору. За спробу втекти його засуджують на двадцять дротянок. Тільки покарання не сталося. До воріт під’їхав мулла і звернувся до бранців. Девлет-гірей розшукує свого сина Мустафу. Павлусь сказав, що знає про його долю. Мулла забирає хлопця до Девлет-гірея.

VIII

<...> Девлет-гірей мешкав у столиці кримського хана, в Бахчисараї. <...>

Павлусь розповів, що подробиці з подальшої долі Мустафи-ага знає сестра Ганна. Девлет-гірей наказав знайти дівчину. Ганну привезли, брат із сестрою зустрілися. Павлусь розповів про свій задум. Девлет-гірей вислухав дівчину та надіслав послів з викупом до лубенського полковника.

IX

Довго чекали звістки про Мустафу. І ось він повернувся живий і здоровий. Девлет-гірей додержав слова і пообіцяв відпустити Павла та Ганнусю. Павлусь не забув і про свого земляка Остапа Швидкого. Девлет- гірей звільнив його за проханням хлопця.

<...> — Добре в тебе серце, хлопче! — сказав Девлет-гірей. <...>

https://ukrlit.net/short2014/114.html

НТБ УДУНТ 2021 Всі права захищені

Developed by Humans

49010, Україна, Дніпро, вул. Ак.Лазаряна, 2

+38 (056) 371-51-05

[email protected], [email protected]

4,4(74 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ