Анализ стихотворения Пастернака
Стихотворение "Во всем мне хочется дойти до самой сути" было написано в 1956 году. Для Пастернака - это время подведения итогов, ему - за шестьдесят. Его волнуют вечные вопросы бытия. В чём истина? В чём смысл человеческой жизни? Для чего творит поэт?
В данном стихотворении автор говорит о предназначении поэзии - дойти до самой сути. И лирическому герою, и автору хочется найти ту нить, которая дала бы ответ на все волнующие его вопросы и ему:
Всё время схватывая нить Судеб, событий,
Жить, думать, чувствовать, любить,
Свершать открытья.
Казалось бы, "дойдя до самой сути", возможно совершить великие открытия и деяния, но лирический герой - поэт "написал бы восемь строк о свойствах страсти", то есть, он дал бы свои названия сильнейшим чувствам. И сравнение поэзии с натянутой тетивой лука, которую натянуть лишь поэт, воистину гениально. Малейшая неосторожность, тетиву отпустишь - и всё пропадёт. Мы не можем не восхищаться талантом великого поэта и писателя, чьи стихотворения имеют особенное свойство воздействовать на читателя, входить в его сознание и оставаться в душе.
Тема стихотворения - назначение поэта в этом мире, его призвание. Эта тема "вечная", но он решает её по-своему. Идея - осмысление назначения поэта, его задача - отразить в стихах не только внешнюю сторону событий, но и суметь "дойти до самой сути", постичь смысл и передать его народу в своих стихотворениях. Рифма - перекрёстная (первая строчка рифмуется с третьей, вторая с четвёртой). Размер - двусложный ямб (ударение падает на второй слог). Изобразительные средства: сравнение: "я б разбивал стихи, как сад", "в стихи я б внёс дыханье роз... там некогда Шопен вложил живое чудо"; эпитеты: "живое чудо", "сердечная смута"; олицетворение: "дыханье мечты", "протёкших дней"; метафора: "мне хочется дойти до самой сути", "всё время схватывая нить судеб", " я внёс дыханье роз", "Шопен вложил живое чудо".
Поэт для Пастернака - это пророк, который творит свой мир.
план
1. «Ромео і Джульєтта» - класика світової драматургії
2. Історія найкрасивішою любові
а) Зародження почуттів
б) Протистояння любові нещадної злобі
в) Трагічний результат
3. Проблематика п'єси «Ромео і Джульєтта»
«Ромео і Джульєтта» - одне з найвідоміших творів англійського драматурга Вільяма Шекспіра. В основу сюжету лягла історія кохання Ромео Монтеккі і Джульєтти Капулетті. Молоді люди належали до двох кланам, які ворогують між собою, а тому їх любов була приречена на трагічне завершення. Дія розгортається в Італії, у Вероні. У місті вже багато століть йде кровопролитна війна між сім'ями Монтеккі і Капулетті, якої ніхто не в змозі покласти край.
Рано вранці на вулицях Верони знову відбувається зіткнення між ворогуючими кланами. Юний Ромео не бере участі в них, війна з родиною Капулетті його не цікавить. Він безнадійно закоханий у дівчину Розалін, і ці почуття здаються йому набагато важливіше безглуздої ворожнечі. Випадкова зустріч з прекрасною Джульєттою змушує його забути про колишню закоханості: провівши разом всього кілька миттєвостей, молоді люди розуміють, що люблять один одного. Їхні почуття сильніше гніву, який виховувався в них з самого дитинства - в юних серцях просто немає місця для ненависті.
Ромео і Джульєтта незабаром розуміють, що їх сім'ї не дозволять їм бути разом. Зневірившись, вони таємно вінчаються під покровом ночі - в цьому їм допомагає мудрий батько Лоренцо. Але давня ворожнеча не залишає їх: після чергової сутички двоюрідний брат Джульєтти Тібальт знову проливає кров, від удару його клинка гине друг Ромео, Меркуціо. Щоб помститися за його смерть, Ромео вбиває Тібальта. Мовчазна ненависть і презирство між цими сім'ями змінилося кровопролиттям. Дізнавшись про те, що трапилося, Джульєтта мучиться суперечливими почуттями. Убитий її улюблений брат Тібальт, але любов до Ромео виявляється сильнішим. Ромео в цей час виганяють з Верони, а в будинку Монтеккі готується весілля.
Всупереч бажанню Джульєтти її сім'я збирається видати її заміж за знатного юнака Паріса. Джульєтта в розпачі звертається до батька Лоренцо за до . Він пропонує їй зілля, випивши яке, вона на деякий час помре - саме так подумає її сім'я. Не бачачи іншого виходу, Джульєтта приймає пропозицію, і Лоренцо пише лист Ромео. Той повинен повернутися в місто до пробудження своєї молодої дружини в сімейному склепі. Але, волею долі, Ромео не отримує послання, і приїжджає в місто, щоб попрощатися зі своєю коханою, біля її тіла приймає смертельну порцію отрути. Прокинувшись, Джульєтта розуміє, що сталося: не в силах змиритися з втратою, вона вбиває себе.
Тільки після смерті дітей ворогуючі сім'ї розуміють, наскільки вони були неправі. Їх сліпа ненависть один до одного, спрага крові і небажання йти на примирення призвело до загибелі цих невинних душ. Ромео і Джульєтта виявилися вищими, мудріший за всіх, хто розпалював міжусобну війну між кланами, вони відмовилися від всього заради єдиного, що може мати сенс - заради любові.
Тема забороненого кохання між Ромео і Джульєттою залишається однією з головних тем в культурі. Проблематика п'єси зачіпає не тільки відносини між закоханими. У своєму творі Шекспір продемонстрував всю безглуздість гніву, злоби і ненависті. Дітям, які не скоїли нічого поганого, довелося життями розплачуватися за помилки своїх батьків.
Объяснение:
Далі читай в коментария