ответ: Жизнь в тайге трудна, поэтому у таежников особенный характер. Васютка - 13-летний мальчик, главный герой рассказа В. Астафьева "Васюткино озеро" - настоящий маленький таежник. Васютка живет в низовьях Енисея, неподалеку работает рыболовецкая бригада его отца. Характер Васютки формировался в суровых условиях жизни рядом с тайгой, к тому же его воспитывали отец и дед. "Тайга, наша кормилица, хлипких не любит!" — говорили мальчику его отец и дед. И это чистая правда.
Жизнь в тайге приучает быть практичным и рассудительным. "Таков старинный порядок: идёшь в лес — бери еду, бери спички." "Трепет перед драгоценным «припасом» (так называют сибирские охотники порох и дробь) крепко вбит в сибиряков отроду."
Васютка, хотя он еще только школьник, много знает о тайге, а также многое умеет. Он часто ходил в тайгу за кедровыми орехами. У Васютки есть ружье, и он умеет с ним обращаться. "Стрелял он и уток, и куликов, и куропаток, но глухаря подстрелить ему ещё не доводилось". Немудрено: тайга хлипких не любит, хочешь выжить в этих местах - волей-неволей всему научишься.
Кроме того, Васютка - смелый мальчик. Не потому, что никогда ничего не боится (так не бывает), а потому, что умеет преодолеть свой страх и решительно действовать при любых обстоятельствах. Это тоже ему не растеряться и выйти к людям, когда он заблудился в тайге.
Объяснение:
Однією з найкращих новел О’Генрі справедливо вважається новела «Останній листок». У творі захоплюють своєю чистотою та щирістю почуття самовідданості та безкорисної дружби між старим самотнім художником і молодими дівчатами.
Головні персонажі новели — Джонсі та Сью. Це молоді дівчата, які, наче сестри, поділяють разом усі свої радощі та незгоди, домівку та їжу. Їхня дружба була по-справжньому міцною, бо кожна з дівчат була готова на самопожертву заради іншої. Жилось їм дуже важко, заради грошей їм доводилося брати замовлення на малюнки, проте їхніх мізерних заробітків ледве вистачало на сплату за рахунками. Тому незвичайно важким випробуванням для дівчат стала тяжка хвороба Джонсі. Грошей на ліки у дівчат не було, як і не було можливості їх заробити. Дівчина була змушена залишитися віч-на-віч з хворобою, без до . Єдиною підтримкою для неї стала дружба Сью та старого художника Бермана.
Самотнього п’яничку Бермана пов’язувало з дівчатами щире бажання до . Він опікувався молодими художницями, бо того потребувала його душа. Не як досвідчений художник а як людина, що почуває себе самотньо, він поспішав знайти застосування своїм невитраченим батьківським почуттям. Берман щиро бажав полегшити дівчатам життя і хвилювався за них більше, ніж за самого себе. Головною мрією Бермана було створення картини, яку б визнали справжнім шедевром. Але життя закінчувалося, а мрія так і залишалася мрією.
Хвороба поступово знесилювала Джонсі, і її думки вже зверталися не на те, як одужати, а як полегшити життя своїй подрузі та старому художнику. Джонсі стала відмовлятися від їжі, бо заробляти на неї було дуже важко. Вона вже не мала сумніву, що скоро вмре і навіть намітила коли: як за вікном впаде останній листок з виноградної лози. Була пізня осінь, вітер та дощ за вікном кімнати зривав все більше і більше виноградних листків, все менше і менше надій залишалося у Джонсі на одужання.
Але останній листок витримував будь-яку негоду і не хотів злітати. Своєю стійкістю він додавав дівчині наснаги до життя. Хвороба потроху відступила, і Джонсі одужала. Та тільки набагато пізніше вона дізналася, що останній листок був не на лозі, а на протилежній стіні. Намалював його старий Берман, який не хотів, щоб надія залишала дівчину.
Невдовзі Берман помер від запалення легень, адже малював листок під проливною зливою, але помер з почуттям, що його життя не пройшло марно, що він все ж таки встиг намалювати справжній шедевр — останній листок на стіні, який врятував життя юній дівчині. І нехай цей шедевр був не такий, як зазвичай, але він став значніший, ніж усі шедеври людства, разом узяті.
Объяснение: