В "Муму"(если вы имели ввиду это произведение) Тургенев раскрывает тему сильного мужественного человека, умеющего любить. В начале произведения он кажется угрюмым и молчаливым, но встреча с Муму открывает в его сердце новое чувство, понятное только ему. Когда барыня велит избавиться от этой собачки, Герасим не смеет ей прекословить. Это происходит в первую очередь потому, что Герасим - крепостной, и полностью зависит от барыни. Герасиму тяжело расставаться с Муму, но он не смеет ослушаться приказа.
Герасим - замечательный образ человека, не желающего мириться с несправедливостью( ведь Герасим ушел от барыни после то, как утопил Муму). Двоовым людям не понять его чувств. Они считают свое положение нормальным, так как поняли, что унижение человеческого достоинства теперь а порядке вещей. Герасим - это живой протест против оскорбления чувств. Он превосходит по качествам "дворню" вдвое, а то и больше.
Відповідь: Українська природа, народні образи і традиції в повісті "Сліпий музикант":
Володимир Галактіонович оспівував чарівну красу природи України, з теплотою ставився до українського народу, виділяв його працьовитість, співучість, гостинність, прагнення незалежності. У творі «Сліпий музикант» автор описує українську природу, змальовує народні образи, традиції та обряди. До народних можна віднести таких персонажів, як слуга Іохім, старий козак, Хведько, Кандима.
Звертається письменник і до історії України, згадуючи Запорізьку Січ, зображуючи кошового, убогих співців, бандуристів, поета-козака Юрка. Не оминає стороною Короленко і українські традиції: «…а тиха пісня, сумна українська думка дзвеніла та плакала в темних кімнатах, розм’якшуючи материнське серце». Автор змальовує «Козачок», згадує пісні України:
«Ой, там на горi тай женцi жнуть,
А по-пiд горою, по-пiд зеленою
Козаки iдуть!..»
З особливим теплом він описує корчму,вечорниці, сопілку з верби, чуприну, що говорить про сум автора за Україною та особливе ніжне ставлення до неї.
Пояснення: