Объяснение:
1.Знакомство з Томом і його тіткою Поллі
2. Том і його малярні роботи
3. Бій з Джо Гарпером і нове кохання
4. Недільна школа і отримання Біблії
5, Ранкова проповідь і пустощі Тома.
6. Зустріч з Гекльберрі і знайомство з Беккі
7.Розмолвка з Беккі.
8. Гра в розбійників в лісі
9. Вбивство на кладовищі
10 Клятва кров'ю і виття собаки.
11 Муки сумління.
12 Хвороба Тома і розмова з Беккі.
13. Зграя піратів.
14. Життя хлопчаків на острові.
15 Таємний похід додому і неприємна новина.
16. Туга за домом і буря на острові.
17. Присутність на власному похороні.
18. Помста Беккі.
19 Порція різок і план помсти.
20 Хвороба Тома.
21. тому- свідок у суді.
22. Пошуки скарбу.
23 Гекльберрі рятує вдову Дуглас.
24 Том і Беккі в печері.
25.Гібель індіанця Джо.
26 Гек і знахідка золотих монет.
27 Любов до свободи Гека і розмова з Томом.
Мені важко сказати, якими методами треба боротися за утвердження добра у світі. І серце, і розум підказують, що ефективнішим є незастосування примусу, адже агресія не зупиняє ворога, а лише продовжує розвивати конфлікт. Але надто часто буває, що в цій битві добрі сили протистоять озброєному злу, яке мирним шляхом, як мені здається, перемогти неможливо.
З одного боку, не можна боротися проти зла, застосовуючи насильницькі методи, У такому разі наша зброя є тим, що ми й намагаємося знищити, і ми породжуватимемо саме те, що ненавидимо. Такі нелогічні дії призводять до побутових сварок і воєнних конфліктів.
Яскравим прикладом із літератури може бути образ народного бунтаря Чіпки в соціально-психологічному романі Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Хлопець, якого цькували в дитинстві однолітки, а пізніше кривдили пани, ображений на цю несправедливість, стає на розбійницьку дорогу. Його кривава боротьба за «правду» призвела до неминучих катастрофічних наслідків: до втрати близьких людей і спустошення власної душі.
З іншого боку, інколи трапляються такі випадки, що неможливо протистояти злу лише добрими намірами. У такому разі, особливо коли йдеться про безпеку, захист і збереження життя людей, застосування насильства може бути виправдане як метод запобігти фатальним наслідкам (звісно, якщо відсутні альтернативні варіанти).
Чи не найвідоміший приклад з історії — збройна відсіч фашизму в Другій світовій війні: безглуздям є сподіватися, що можна зупинити агресора, діючи ненасильницькими методами.
З наведених аргументів випливає висновок, що в боротьбі зі злом необхідно уникати насильства як чинника руйнівного, діяти розумно, знаходити мирні шляхи вирішення проблеми. Насильство роздмухує вогонь агресії, тому застосовувати його потрібно лише в крайньому разі.
главные герои:
Адриян Прохоров
Готлиб Шульц
В рассказе "Гробовщик" мы видим Адрияна Прохорова,который только приобрел себе новый дом,и которого волновала мысль о том,вспомнят ли о нем наследники умирающей Трюхиной? Пока он об этом размышлял,к нему зашел знакомится сосед. Готлиб Шульц(так звали соседа), приглашает его на застолье по поводу Серебряной свадьбы.Застолье проходило весело,и все много шутили.В какой-то момент Прохорову показалось,что все насмехаются над ним и его ремеслом.Возвратившись домой пьяным и злым,он решил не приглашать на новоселье новых соседей,а только своих клиентов.И тут происходит самое интересное)к нему во сне пришли все те,кто были его "клиентами".это говорит нам о том,что у Прохорова нечиста совесть,он выдавал дешевые гробы за добротные,дубовые.А как иначе он бы переехал в дом своей мечты.Именно этот сон и есть разоблачение мелочной его души.
В моем понимании,этот кошмар послужит ему уроком и научит быть честнее и порядочнее.