Мій улюблений міфологічний герой – це Одісей. Він був дуже розумний, вмів гарно висловлюватися, проте, він був ще й дуже хитрим. Коли Паріс вкрав Олену(Елена Троянская) Одісей повинене був йти воювати на Трою, але йому предрекли, що коли він піде на Трою – то після війни прийде додому жебраком. Тоді він робить вигляд, що він став божевільним – запряг у плуг коня та бика і став сіяти сіль. Але, його план розкрили і, боячись, що його новородженого сина вб’ють(йому цим погрожували) Одісей йде на війну. У боротьбі проти Трої проявив надзвичайні витримку, розум та героїзм. Саме він придумав створити знаменитого Троянського коня, що до спалити Трою. Тому, великий поєт стародавнбої Греції – Гомер, оспівув Одісея в Іліада(він там один з головних героїв) та Одісеї(яка називається його іменем і присвячена розповіді про його повернення додому після троянської війни) Далі, розповінади надто довго, тому скажу коротко – Одного разу, під час подорожі додому Одісей потрапляє на остров сирен, щоб вони не заманили моряків на вірну погибель, він усій своїй команді затикає вуха віском, а сам, сповнений цікавості, наказує прив’язати себе до корабельної мачти і слухає спів цих міфічних створінь. Висновок – Одісей мені подобається тим, що зміг вижити навіть у найскрутніших ситуаціях, де фижити практично не можливо. проявивиши розум та кмітливість.
Роланд – герой европейского эпоса. «Песнь о Роланде» - великое произведение о героизме, отваге и самопожертвовании. Роль Роланда во французском эпосе столь велика, что может показаться, что это исключительно легендарная фигура. Тем не менее, историческое существование знаменитого соратника Карла Великого доказано учеными.
Роланд - рыцарь Карла Великого, маркграф Бретонской марки, о дате рождения которого точных данных не сохранилось. В жизнеописании императора упоминается Хруодланд, погибший в бою с басками в 778 году. По некоторым данным, он приходился родным племянником Карлу Великому и был его близким сподвижником.
Смерть Роланда – наиболее яркий эпизод его жизни, известный истории. Однако реальность и легенда существенно различаются. В исторической действительности арьергард войска Карла Великого, возвращавшегося из Испании, столкнулся в Пиренеях с басками. В этой битве и погиб исторический Роланд 15 августа 778 года.
В эпосе баски превращаются в сарацинов – тем самым Роланд становится, согласно рыцарской традиции Средневековья, защитником христианской веры, а его враги из язычников превращаются в традиционных врагов европейского рыцарства – мусульман.
Гибель маркграфа в «Песне о Роланде» сопряжена с изменой некоего Ганелона, ненавидевшего Роланда и жаждавшего мести. Именно потому попавший в засаду герой не смог одолеть все полчища врагов, и Ронсельванское ущелье стало местом гибели рыцаря. Перед смертью Роланд, изнемогая в неравной битве, трубит в рог, призывая друзей. Карл Великий слышит зов и приходит на но поздно. Ему остаётся только отомстить за гибель героя.