Як часто в житті так буває: спочатку ми зробимо, а потім міркуємо, чи правильно це було. Так само вчинила й героїня п'єси Генріка Ібсена "Ляльковий дім". Чи не здається нам, читачам, безглуздим її вчинок: вісім років прожити разом із чоловіком, урятувати його в тяжкий час, а тоді, коли вже є домівка, малі діти, щастя, втекти? На перший погляд так, але кожен повинен поставити перед собою одне-єдине запитання, коли прочитає цю книгу: "А чи таким не вірним був цей крок? Що штовхнуло героїню на це?"
Здавалося б, вона має все, про що лише можна мріяти: діти, коханий чаловік, домівка, гроші (хоча й мало, але вистачає)... Проте я вважаю, що цей шлюб ще на самому початку був приречений на розлучення. Згадаємо, як Торвальд забороняє їсти улюблене печиво своїй дружині, мотивуючи це тим, що вона зіпсує свої прекрасні зуби. Чи стала би так робити людина, яка по-справжньому кохає? Мені здається, ні! А ялика у затишному домі Нори? Вона самотньо стоїть у кутку, забута всіми, майже не прикрашена. Я вважаю, що це образ-символ самої хозяйки: вона так само почувала себе поруч із чоловіком. Він - велика людина, він завжди повинен бути "на висоті", а хто вона? Лише його додаток у житті...
Таким чином, Нора й Торвальд розлучилися не через фальшивий вексель, як може подумати неуважний читач та сторонній глядач, а через моральний розлад у сім'ї: на Нору наче тиснуть всі ті умови життя, які створює їй чоловік: те не можна, сюди не ходи, грошей багато не витрачай, це не іж... Вона справді стала для нього іграшкою, його "лялькою-дружиною", як у батька була його "лялькою-донькою".
Встихотворении н.а.некрасова "железная дорога" рассказывается о тяжёлом, невыносимом труде рабочих, которые строили железную дорогу. у них не было не одной свободной минуты. и они были вынуждены в любую погоду постоянно работать. рабочие которые построили эту железную дорогу были настоящими героями.те качества которые есть у них, могут быть только у настоящего человека. это терпение, трудолюбие,любовь к родине, стойкость характера и сила воли.именно такие качества народа показаны в стихотворении "железная дорога".
Словно в золоченых рамах - сравнение.
Как на выставке картин - сравнение.
Как венец на новобрачной - сравнение.
Просеки лесных дорог, заглядевшихся в озера - оличетворение.
Залы, залы, залы, залы вязов, ясеней, осин - повтор.
Липы обруч золотой - метафора.
Осень. Сказочный чертог, всем открытый для обзора - метафора.
зари вишневый клей застывает в виде сгустка - метафора.
в золоченых рамах, в позолоте небывалой - эпитеты