Мати Лукаша — скупа, заздрісна, причеплива й егоїстична. Вона жорстоко ставиться до Мавки, але потім шкодує про це.
Килина — метка, працьовита, але хитра, підступна й нещира жінка. Вона була хорошою господинею, але вона мала духовну обмеженість, що і призвело до подальших конфліктів з Лукашем. Залишившись вдовою з двома дітьми, вона піклувалася перш за все про те, як їх нагодувати, одягнути, як утвердити для них «авторитет» серед людей. І в погоні хоч за якими-небудь матеріальними статками, за найнеобхіднішим для існування своїх дітей вона також розгубила свої духовні скарби, а може, навіть не змогла їх і придбати за тією безперервною турботою про хліб насущний.
Лісовик – головна міфічна істота в лісі. «Малий, бородатий дідок, меткий рухами, поважний обличчям; у брунатному вбранні барви кори, у волохатій шапці з куниці.
Главного героя стихотворения "Бородино" его собеседник называет дядей. Следовательно, это человек в возрасте. Из его ответа следует, что он принимал участие в Бородинском сражении.
Вот что он рассказывает о своем участии в битве. Сначала они "...долго молча отступали,/ Досадно было, боя ждали...". Потом "...нашли большое поле: / Есть разгуляться где на воле! / Построили редут".
Два дня длилась перестрелка, но толку из неё было мало. А потом наступила ночь и главный герой прилег отдохнуть у лафета. Другие солдаты "...Кто кивер чистил весь избитый, /Кто штык точил..." А с наступлением утра "... Французы двинулись, как тучи,/ И всё на наш редут". Начался рукопашный бой, а потом "... залпы тысячи орудий /Слились в протяжный вой..."
Наступил вечер, завтра бойцов ждало новое сражение...
Рассказчик с большой гордостью говорит о командирах, о мужестве солдат, о погибших однополчанах, о своей Родине и о Москве. Он представляется нам человеком храбрым, отважным, мужественным и верным сыном своей Родины.
Ні воно не виправдане. Експерименти це також дуже погано. Люди задля власної користі вбивають тварин, вирубують ліси, нищать фауну. Хіба ці жорсткі вчинки людства можна якось виправдати?