“Мазепа” Байрон аналіз (паспорт)
Автор – Джордж Байрон
Рік написання – 1818
Жанр – поема
Поема Дж. Байрона — це ліро-епічна поема, монолог-сповідь Мазепи. Автора цікавить плин почуттів, рух думок героя, політ його уяви
Тема – зображення втечі Карла та гетьмана Мазепи з рештками армії, розбитої Петром I під Полтавою. Страждання самотнього і приреченого гетьмана України.
Ідея – оспівування мужності та витримки, самовладання у найтяжчих випробуваннях, возвеличення незламності духу під ударами долі.
Головні герої поеми “Мазепа”:
Гетьман Іван Мазепа – головний герой
Карл XII
дружина графа Фальбовського Тереза.
Композиція. 20 невеликих розділів
Історичні події, зображені у творі: розгром шведів російськими військами Петра I під Полтавою 1709 року та втеча Мазепи з Карлом XII до Туреччини
Образ Мазепи у поемі Байрона
Гетьман зображений на початку й наприкінці твору людиною похилого віку, йому 70 років. Сильний, сміливий, здатний зберегти самовладання у найскладнішій ситуації. Він не може змінити хід історії, але завжди береже свою честь і гідність, залишається людяним. Образ Мазепи досить багатогранний. У поемі він змінюється зовнішньо під вагою прожитих років, але зберігає головне: мужність, силу, тверезість розуму, шляхетність.
– Риси романтичного героя в образі Мазепи. Він похмурий, самотній, вірний високим ідеалам (кохання, дружби, свободи, вірності вітчизні), волелюбний, внутрішньо незалежний.
– Риси «байронічного героя» у характері Мазепи. «Шляхетний злочинець», самотній, нескорений, волелюбний, бунтар зі страдницькою душею, в якій відбиваються настрої «світової скорботи»; смілива вдача, могутня воля, титанічна постать
Символічні образи “Мазепа” Байрон
«Дика країна», у якій «дикі степи», «дикий праліс», «дика площина» символічні образи, що створюють емоційний, романтичний образ України, що є вільною, але ще неосвоєнною землею.
Образ долі, яка переслідує усіх героїв. Доля відвернулася від шведів під Полтавою, від короля Карла XII, прирікши його на втечу, доля звела Мазепу з Терезою, подарувавши йому таке сильне кохання, але й розлучила їх (адже Мазепа нічого не знає про подальшу долю своєї коханої), доля врятувала його, принісши в Україну, й зробила Мазепу гетьманом.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/mazepa-bayron-analiz
Объяснение:
1.В комнату с каким зверем пустили Дубровского(с медведем).
2.Владимир Дубровский попадает в дом Троекурова под видом(учителя французского)
3.Сколько гончих и борзых собак жило у Троекурова?(50)
4.О чём была первая записка Дубровского к Маше? (О свидании.)
5.Что в первую очередь любил показывать своим гостям Троекуров в своём имении?(Псарню)
6.Кто любил читать французские романы? (Маша Троекурова)
7.В чью пользу был решён вопрос об имении Дубровских в суде?(В пользу Троекурова.)
8.Как называлось село, где жили Дубровские? (Кистенёвка)
9.Как Дефорж-Дубровский расправился с разъярённым медведем? (Убил его)
10.Какое поручение дала Маша своему брату Саше? (Положить кольцо в дупло дуба)
Объяснение:
Вік: 12 років
Характеристика Чарлі Бакет: бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик; розумний, вихований, слухняний, добрий; улюбленець родини