детство и молодость
василий макарович шукшин родился 25 июля 1929 года в селе сростки алтайского края в крестьянской семье. окончив в 1943 году семилетку, будущий режиссер поступил в автомобильный техникум в бийске. через 2,5 года василий макарович бросает учебу и начинает работать колхозе. в 1946 году уезжает из родного села, работает слесарем на калужском турбинном заводе, а затем на владимирском тракторном заводе. с 1949 года шукшин по призыву служит в военно-морском флоте. в это время писатель создает свои первые рассказы, делится ими с сослуживцами. в 1953 года шукшин из-за язвы желудка был уволен в запас. василий макарович возвращается в родное село сростки, сдает экстерном аттестат зрелости и устраивается учителем языка в местную школу.
творческая деятельность
в 1954 году шукшин поступил во вгик на режиссерское отделение. свою первую небольшую роль василий макарович сыграл в 1956 году в фильме с. герасимова «тихий дон». в 1958 году шукшин получает главную роль в фильме «два федора». в этом же году был впервые опубликован рассказ писателя «двое на телеге» в журнале «смена».
с 1963 года василий шукшин, биография которого была пестра на разные профессии, работает режиссером в цкдюф. вскоре в журнале «новый мир» вышли рассказы «классный водитель», «гринька малюгин» и первая книга писателя «сельские жители». в 1964 году был закончен первый полнометражный фильм шукшина – «живет такой парень», в котором снялся л. куравлев.
оследние работы
в 1973 году был опубликован сборник писателя «характеры». в 1974 году вышел на экраны один из самых известных фильмов шукшина – «калина красная». на всесоюзном фестивале кинолента получила первую премию.
несмотря на то, что василий макарович сильно мучился от язвы желудка, актер принимает приглашение с. бондарчука сняться в новом фильме. во время съемок фильма «они сражались за родину», 2 октября 1974 года, василий шукшин умер. похоронили режиссера на новодевичьем кладбище в москве.
личная жизнь
за свою краткую биографию шукшин был трижды женат. с первой женой, односельчанкой марией шумской они расписались в 1955 году. в 1963 году шукшин женился на виктории софроновой, дочери писателя а. софронова. у них родилась дочь екатерина.
в 1964 году василий макарович вступил в брак с лидией александровой (чащиной). в этом же году мужчина познакомился с лидией федосеевой. шукшин долго не мог определиться, с какой из женщин остаться, но в конце выбрал федосееву. у них родилось две дочери – мария и ольга.
Література, Що таке Література?
Література (лат. litеrаturа — написане, від literа — буква, літера) — сукупність писаних і друкованих творів певного народу, епохи, людства; різновид мистецтва — мистецтва слова, що відображає дійсність у художніх образах, створює нову художню реальність; результат творчого процесу автора, зафіксований у відповідному тексті за до літер. Розрізняють літературу технічну, наукову, довідкову тощо та художню, призначену спеціально для задоволення пізнавальних, інтелектуальних та естетичних потреб. Виникненню терміна «література» сприяв розвиток книгодрукування, а до цього були вживані інші поняття для позначення словесного мистецтва: «поезія», «поетичне мистецтво», оскільки воно призначалося лише для публічного виконання і сприймання на слух. Художня література створювалася на основі усної народної творчості і спочатку не виділялася в окремий вид із записаних творів. У давніх писемних пам’ятках (Біблія, «Магабгарата») елементи словесного мистецтва органічно поєднуються з міфологією, релігією, моральними та практичними настановами, різноманітною інформацією з різних питань. Синкретичний характер цих пам’яток не позбавляє їх естетичної цінності, яку мають художні твори. Хоча література формувалася протягом багатьох тисячоліть, вона як писемна форма мистецтва слова визнається лише з часів значного розповсюдження книгодрукування. Визначення художньої літератури як такої, що відтворює дійсність у художніх образах, створених засобами мови, передбачає вживання понять «мистецтво», «вид мистецтва», «єдність змісту і форми», «художній образ», «засоби художньої виразності», «відтворення», «відображення» тощо. Твір художньої літератури не стільки відображає дійсність, скільки моделює її авторське сприйняття, і у цьому відношенні художня література є результатом творчості, засобом висловлення, своєрідною мовною структурою, яка конкретизується в читацькому сприйманні і певною мірою відтворює об’єктивну дійсність крізь призму суб’єктивного світу.
Залежно від своєрідності змісту і форми художні твори поділяються на певні роди і жанри. Кожної доби набували поширення різноманітні жанрові форми, серед яких домінували ті, що найбільш відповідали характеру часу, провідному напряму тощо. У художній літературі розрізняються ще й різні творчі методи та стилі. Конкретно зазначений метод і стиль притаманні літературі певної доби або напряму; з іншого боку, кожний видатний письменник створює свій індивідуальний метод і стиль у межах близького йому творчого напряму. Художня література досліджується такою наукою, як літературознавство, що включає історію та теорію літератури, літературну критику тощо, а літературний процес зазначеного часу є предметом вивчення саме літературної критики.
Объяснение: