" Повесть о житии Александра Невского "
Князь Александр,сын Ярослава Всеволодовича и Феодосии,был высок,хорош собой ,храбр и делами мудр.В Западных странах не видали таких князей,а прослышав,король Римской веры из Полуночной страны решил пойти походом,забрать в плен земли Александра.
Пришёл к Неве и послал гонцов с письмом,что король забирает владения Александра себе.Не согласился новгородский князь принял благословление ,да и пошёл в поход своей дружиной малой ,не успев оповестить отца.
Ижорскому старейшине Пелугию,Александр поручил морской дозор.Было старейшине видение,что мученики Борис и Глеб спешили на князю,плывя по морю,на ладье.В бою с литинянами Александр ранил копьём короля,дружина сражалась храбро,и с ангела Божьего,князь вернулся домой с победой. Через год латиняне вернулись на земли Александра,отстроили город,но князь сравнял город с землёй,а врагов разогнал.Ещё через год пошёл князь на земли немецкие,освободил Псков завоёванный,да продвинулся дальше,против всех врагов,заключивших союз.На Чудском озере дружина встретились в страшной битве.Войско Божье Александру одержать победу,Псков встречал победителя с почестями около стен города.
Литовцы решили грабить земли князя,но были разбиты и изгнаны. Царь Батый,восточный правитель,вызвал князя на поклон.Собрал Александр войско,пришёл во Владимир на благословление епископа Кирилла и отправился в Орду.Батый отдал почести князю,после смерти его отца,и признал его главным,отпустив с миром. Брата князя Андрея суздальского , Батый наказал , разорив его земли,а Александр оказал отстроив города и церкви.Папа римский прислал послов к Александру, обучать Закону Божьему.Князь отверг учение латинянское,русские закон знают и по своему закону живут.Батый совершал набеги на земли русские,принуждая отдавать ему воинов.
Поехал Александр на переговоры в Орду,просить хана об освобождении от таких повинностей.Сын князя Дмитрий,взял с дружиной Юрьев,по наказу отца.По дороге домой,князь заболел смертельно, и приняв монашество скончался,став схимником.Донесли его тело до Владимира ,собрался народ в Боголюбове.Положили тело Александра в церкви Рождества Богородицы и свершилось чудо.
Усопший князь протянул руку митрополиту Кириллу и забрал грамоту,заснув навечно.
Головний герой – Чайка Джонатан Лівінгстон – це головний герой твору. Ця чайка не така, як уся зграя. Його не приваблювала їжа, він мріяв навчитися літати, зрозуміти, що треба зробити, щоб прискорити політ. Щоб осягти цієї мети він не їв, а поведінку героя інші сприймали як своєрідний протест, бажання залишитися вільним і незалежним від загальноприйнятих законів, прагнення зазирнути в майбутнє, викликати в інших прагнення досконалості та зміни життєвого устрою на краще. Джонатан працював на межі своїх можливостей, намагався бути зосередженим та обережним, проте часто зазнавав невдач. Іноді він падав на поверхню води так боляче, що йому здавалося, ніби розбився. У такі хвилини Джонатан намагався бути нормальною Чайкою, усвідомлюючи, що так буде краще для всіх. Потім усвідомлював,що втрачав зв'язок із Силою, яка змушувала його шукати знання. Це спонукало знову опановувати свій страх і основи мистецтва вищого пілотажу, залишатися вірним своїй мрії. Усі члени зграї були переконані в одному: нікому з чайок не дано зрозуміти сенс життя, бо вони приходять у світ для того, щоб їсти і за рахунок цього якомога довше в ньому існувати. Незрозумілий, нескорений, самотній, Чайка Джонатан решту своїх днів провів у вигнанні. Герой не дорікав собі, не шкодував про ціну, яку довелося заплатити за своє прагнення бути першим серед інших у пошуку Прориву. Єдине, що непокоїло його, - це відмова інших чайок повірити у славу польоту. Причини такого життя він вбачав у страхові,злобі і нудзі. За природою Чайка Джонатан був народжений для того, щоб відкривати істину для інших. Йому понад усе хотілося повернутися до своєї, рідної зграї і навчати своїх братів гарно літати. «Ми вільні, а тому маємо право йти туди, куди бажаємо, і бути самим собою усюди, де ми є», - саме ці слова пробудили у птахів дух свободи, незалежності, гордості і бажання не скоритися іншим, показати, що вони можуть жити ще краще і без зграї. Коли Джонатан побачив, що його учні вже не потребували до , назавжди покинув їх, виконавши свою місію на землі. Його смерть – це перехід до нового життя.