Основная идея сказки Юрия Олеши " Три толстяка" -это идея братства и равноправия людей.В любой стране,даже в реальной жизни,невозможно существование государства,где основы жизни-это жадность,лицемерие и ложь,а руководят страной глупые и злые правители.Главная мысль сказки,что доброта,дружба,взаимовыручка совершить невозможное и добиться своей цели.Маленькая девочка Суок,вместе с цирковыми артистами сумели победить могущественных Трёх Толстяков,а наследный принц Тутти понял,что в стране должен править народ и справедливость.
Сказка учит быть добрыми к друг другу попавшим в беду,не бросать друзей и бороться за справедливость.Защищать слабых и не давать в обиду младших.
Одразу, ще з перших рядків твору видно, що Митько – людина дії, адже це саме він має найбільше розвинуту фантазію, яка проявилася у його «демосфенській» промові перед від’їздом. Також він дуже рухливий та непосидючий, адже ну ніяк не міг всидіти над студіюванням «книжкової скарбниці». Сергійко набагато спокійніший за свого друга, і довго вагається над прийняттям серйозних рішень. Водночас Митько – не боягуз. Можливо, навіть відважніший за свого приятеля, адже оселитися біля озера було його ідеєю, та й рятувати Василя кинувся саме він. Але, на мою думку, це також свідчить про його великодушність та, звісно, вміння прощати помилки.
Скоріше за все, саме ці чесноти роблять образ Митька привабливим та по-своєму оригінальним. Мені здається, що він може стати хорошим прикладом хоча б для мене, а тоді – й для моїх однолітків та наступних поколінь.
Повість «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки» розповідає про веселі, незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька. Історія розпочинається з того, що учні п'ятого класу отримали від учительки ботаніки завдання на літо — зібрати колекцію комах... а замість цього почали полювати на страшного Митькозавра. Наприкінці твору той виявився простим хлопцем Василем, який вирішив розіграти двох друзів. За веселим, пригодницьким характером оповіді і бажанням оспівати справжню дружбу ця повість нагадує трилогію В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».