Пушкин. "Борис Годунов" сцена в Чудовом монастыре.
В келье летописец Пимен и Григорий Отрепьев. Летописец дописывает сказанье. Он вспоминает,что многим событиям был свидетель и много их описывал. Теперь минувших дней события проходят перед ним. Просыпается Григорий,рассказывает свой сон ,что видел ,как он поднимается на башню и с нее падает. Григорий завидует Пимену,что у того была бурная молодость,а он с молодых лет отдан в монастырь. Пимен отвечает,что только в монашеской жизни нашел умиротворение. Пимен вспоминает Ивана Грозного, царя Федора. Григорий спрашивает о том,как умер царевич Дмитрий. Пимен рассказывает. На вопрос Григория о возрасте,говорит,что Дмитрий был бы ровесником Григорию.
Объяснение:
Калина – дуже красива рослина. Це стрункий кущ, з багатьма тонкими вітками, що тягнуться до неба. Із приходом весняного тепла на них набухають бруньки. Потім калина вся вкривається білими суцвіттями-парасольками, вона вбирає тепло сонця та живильну вологу землі. ЇЇ листя яскраво-зелене з нерівними зубчастими краєчками, і в них плутається вітерець.
Потім, коли квіти оцвітають, на їхньому місці з'являються маленькі зелені ягідки. Вони поступово стають більшими та восени набувають насичено червоного кольору. Стиглі ягоди калини схожі на яскраві краплини крові, тому в традиції українського народу вони символізують силу життя. Ягоди калини також бувають жовтого та чорного кольору, а деякі види її не скидають листя восени.
Калина трохи кисла та терпкувата на смак. З неї готують смачне варення та компот. Зображенням калини прикрашають предмети побуту, крашанки, вишиванки.