М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vadolkaa
vadolkaa
05.04.2021 17:36 •  Литература

Яким постае Прометей в й. в. гете?

👇
Ответ:
ира1005
ира1005
05.04.2021

Усвідомлюючи, що боротьба проти тиранічної влади є одним з природних прав людства і, передчуваючи, що наступне століття для Європи стане епохою соціальних революцій і національно-визвольних повстань, багато європейських поетів зверталися до образу титана Прометея. Який, не дивлячись на заборону Зевса, приніс людям іскру божественного вогню, за що на тисячоліття був прикутий до скелі в Кавказьких горах. Конфлікт між Зевсом і Прометеєм розглядався письменниками, серед яких були Есхіл, Вольтер, Й. В. Гете та ін., Не тільки як уособлення самопожертви заради людства, а як протистояння титану (непересічної особистості) і тирана.

Вірш “Прометей” написаний Байроном в останній період його творчості. У ньому потужно звучить тема безкомпромісного опору гнобленню, що вразила читачів ще в “східних поемах”. Прометеївська безстрашна боротьба за свободу пригноблених стала однією з ключових тем творчості Байрона останніх років його життя (коли він сам боровся за незалежність Італії та Греції).

Объяснение:

Надеюсь

4,8(10 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ALEXIA24
ALEXIA24
05.04.2021

Кто рассказывает о Печорине в каждой части романа?

Первая часть романа.

В главе “Бэла” о главном герое повествует Максим Максимыч, штабс-капитан, который жил вместе с Григорием Александровичем в одной крепости:

“...Его звали... Григорием Александровичем Печориным. Славный был малый, смею вас уверить..”

В главе “Максим Максимыч” о главном герое рассказывает путешествующий офицер:

“Теперь я должен нарисовать его портрет….”

Вторая часть романа.

В главах “Тамань”, “Княжна Мери”, “Фаталист” читатели узнают о Печорине из его собственных дневниковых записей, которые главный герой ведет, чтобы разобраться в самом себе:

“..и не останется на земле ни одного существа, которое бы поняло меня совершенно”.

Из-за смены рассказчиков в произведении “Герой нашего времени” можно увидеть характер Печорина с разных сторон. Читатели постепенно узнают о духовных качествах главного героя, понимают, что могло повлиять на противоречивость поступков Григория Александровича.

4,6(71 оценок)
Ответ:
DImonist
DImonist
05.04.2021
Микола Васильович Гоголь – прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнаний одним із класиків.

Народився в селі Сорочинці Полтавської губернії в небагатій поміщицькій сім’ї 1 квітня в 1809 році.

Гоголь вступив в 1821 році до Ніжинської гімназії вищих наук.

У 1828 році Гоголь переїхав до Петербурга, там він служив чиновником. Там він був трохи розчарований, оскільки коштів на існування не вистачало, в актори його не приймали, літературна діяльність не вдавалася.

Під псевдонімом В. Алов в 1829 році він написав романтичний твір «Ганц Кюхельгартен». Після різкої критики на адресу книги, він сам же знищив її тираж.

Перша повість Гоголя «Басаврюк» з’явилася в 1830 році в журналі «Вітчизняні записки». Поступово він став зав’язувати знайомства з літературним гуртком Петербурга. Він спілкувався з О. Сомовим, бароном Дельвіг, П. Плетньовим, Пушкіним і Жуковським. Поступово з’являлися у пресі нові роботи Гоголя.

Серед них, «Вечір напередодні Івана Купала», «Сорочинська ярмарка», «Майська ніч». В альманасі «Північні квіти» була надрукована глава історичного роману «Гетьман». Однак його першим великим літературним успіхом стали «Вечори на хуторі біля Диканьки». В цих оповіданнях автор неймовірно яскраво зобразив український побут, з використанням веселощів і тонкого гумору.

У 1833 році письменник вирішив присвятити себе викладацькій діяльності, і вже через рік був призначений помічником професора на кафедрі історії Петербурзького університету. В цей період він цілком зайнявся вивченням історії України, що потім лягло в основу задуму «Тараса Бульби» . Усвідомлюючи всю силу театру, Гоголь зайнявся драматургією. Твір Гоголя «Ревізор» було написано в 1835 році, а в 1836 вперше поставлено. Через негативну реакцію публіки на постановку «Ревізор», письменник залишає країну.  Незабаром після цього, письменник поїхав за кордон до Швейцарії, Парижу, де завершив свій твір «Мертві душі».

У 1841 році, повернувшись до Росії, за до Болонського він домігся того, щоб в друк вийшов перший том «Мертвих душ». У другому томі відбилася духовна криза, що настигла письменника на той час. Незабаром душевний стан Гоголя погіршився.

4 березня 1852 року письменник помер, а за тиждень до цього спалив другий том “Мертвих душ” та всі свої рукописи.
4,6(71 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ