М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
marta4563556
marta4563556
08.09.2021 20:10 •  Литература

Прочитайте описание бурана из гл. 2 «Вожатый». Найдите в тексте эпитеты, олицетворения и метафоры. «Ветер между тем час от часу становился сильнее. Облачко обратилось в белую тучу, которая тяжело подымалась, росла и постепенно облегала небо. Пошёл мелкий снег- и вдруг повалил хлопьями. В одно мгновенье тёмное небо смешалось с снежным морем. Всё исчезло. «Ну, барин,- закричал ямщик,- беда, буран!..» Я выглянул из кибитки: всё было мрак и вихрь. Ветер выл с такой свирепой выразительностью, что казался одушевлённым; снег засыпал меня и Савельича; лошади шли шагом -и скоро стали» Эпитеты Олицетворения Метафоры Какова их роль в создании картины природы?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
aidaAim
aidaAim
08.09.2021

В цьому романі Жюль Верн об"єднав розповідь про пригоди героїв з цікавими фактами з географії, біології. Крім того, в романі є багато роздумів, пов"язаних з проблемами взаємодії людини і природи. Де б не побували герої роману, автор наводить докладну характеристику місцевості.

Ось опис морського простору: "...хоча море й пустельне, воно саме тому привертало до себе особливу увагу. Дарма що його поверхня видається одноманітною неуважному зорові - вона безмежно розмаїта для того, хто вмів дивитись. Найменша мінливість водяного обширу чарує уяву тих, що відчувають поезію моря. Онде гойдається на хвилях пучок морської трави, там морська водорость - саргасова гілка - лежить на воді хвилястим візерунком, а там пливе шматок дошки, розкриваючи широке поле для здогадів. Чого тут тільки немає! Перед цим безкраїм обширом багата уява не знає спину. .  .  На морі скрізь вирує життя: і під водою, і над водою". І Жуль Верн докладно описує морських тварин: "Над водою ширяли буревісники - білі, з коричневою смугою на крилах. А високо в небі, поважно змахуючи своїми десятифутовими крилами, літали величезні альбатроси. Вряди годи вони сідали на хвилі й нишпорили дзьобами в воді, шукаючи поживи. Часом пропливали пінгвіни, що так важко й незграбно пересуваються по землі. Проте, як сказав капітан Халл, у воді ці птахи,послуговуючись своїми недорозвиненими крильцями, наче плавцями, можуть позмагатися з найпрудкішими рибами, і часто бувалі моряки плутають їх з боштами. Усі ці розмаїті картини постають як захопливе видовище, і тільки людині, геть байдужій до природи, здадуться одноманітними".

В романі ми зустрічаємо опис природи острова Пасхи: "Побіля води, під не дуже високим берегом, тяглася вузька піщана смуга, всіяна чорними уламками скель. Де-не-де стрімкі скелясті схили перетинались широкими тріщинами, а подекуди по більш положистому схилу можна було видертись і на гребінь.  За чверть милі на північ між скелями видніло гирло маленької річки, зовсім непомітної з боку моря. Над річкою схилялись численні ризофори, які відрізнялись від своїх індійських родичів.  На гребені починався густий ліс. Його зелені хвилі сягали аж до сизих гір на обрії. Якби кузен Венедікт був ботаніком, з яким би захватом він одкривав безліч нових порід дерев!  Тут росли височенні баобаби з корою, схожою на єгипетський сієніт, що їх колись безпідставно вважали незвичайно довголітніми; латанії, приморські сосни, тамаринди, перечники особливого виду й багато інших рослин, яких немає на півночі Нового Світу.  Однак здавалося дивним те, що серед цього розмаїття не було бодай одного представника численної родини пальмових, яка має понад тисячу видів і поширена майже на всій земній кулі.  Над берегом ширяли зграї крикливих птахів - здебільшого ластівок з чорним пір'ям, що мінилося синю-вато-сталевіим вилиском, та світлішими , голівками. Подекуди злітали куріпки, сірі з блакитними шийками.  Попід берегом між камінням походжало кілька дрібних пеліканів. Вони заклопотано набивали дрібною рибою шкіряні мішки, що висіли в них під нижньою половинкою дзьоба".

Як бачимо, автор подає докладну характеристику природних явищ тих місць, куди заходив "Підлігрим", а також приклади взаємодії мандрівників з оточуючим світом.

4,6(33 оценок)
Ответ:
limpompo2112
limpompo2112
08.09.2021
Произведение рассказывает нам о военном времени и, жившем тогда солдатом, с необычной фамилией – Трусов. Он постоянно испытывал насмешки окружающих из-за этого.
Все началось, когда Трусов пришел в военкомат. Там, услышав фамилию, покачали головами. Та же ситуация в армии, все переспрашивают, вокруг одни шутки по этому поводу. Не комфортно чувствовал себя солдат через такую фамилию.
Со временем военный прибывает под Сталинград со стрелковой дивизией. Услышав фамилию бойца, командир отделения сказал: «Сейчас увидим, какой из тебя солдат...» И не хочется Трусову опозориться, очень ответственно он отнесся к бою. Пустил очередь из автомата, затих вражеский пулеметчик. Кинул гранату, затих второй. За что впервые получил похвалу от командира. После окончания боя, подсчитали убитых врагов и оказалось их там двадцать человек, где стрелял Трусов. За проявленную решительность, он был награжден почетной наградой.
Поменялось теперь все, никто уже не подойдет и не посмеется с фамилии солдата. Никто не переспросит ее и не хихикнет в сторонке. Теперь бойцы с уважением стали относится к Трусову – все взгляд на награду кидают.
Нельзя судить человека по внешности, не зная его. А в любом случае красят людей дела и поступки, чему и учит этот рассказ.
4,5(22 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ