Главная мысль и идея: любовь к природе, к родным истокам, единение человека и природы
Главные герои:
автор-путешественник,
Федя,
Павлуша,
Ильюша,
Костя и
Ваня.
Автор заплутал в неизвестной местности и вышел на огромную равнину и понял, что он набрел на Бежин луг, где сельские мальчишки из соседней деревеньки пасли ночью лошадей. Как обычно бывает, когда родители отпускают детей в ночное, они очень долго не спали, рассказывая по очереди смешные и страшные небылицы или случаи из жизни, автор устроился рядом с ними и через полудрему слушал из детские разговоры про лешего, русалок и водяного. Автор удивлялся храбрости мальчишек, которых не пугал ни волчий вой, ни темнота. А потом автор узнал, что Павлуша в тот же год погиб, когда неудачно упал с лошади.
Хорошее, доброе и очень красивое произведение, которое хочется перечитывать снова и снова.
По-перше , в даний час людей, які з турбото піклуються про інших, є дуже мало. Вони готові на будь-які вчинки заради своїх близьких. Яскравим для нас прикладом постає перед нами головний герой твору “Наталка Полтавка” Наталя. Ця дівчина аради своєї люблячої матері майже погодилася стати жінкою возного, оскільки мати хотіла померти знаючи, що її дочка буде мати багатого чоловіка, малих дітей, які живуть у лагоді один з одним і невідчувають тягір життя.
По- друге, коли людина переживає за когось, то в неї добре серце. І знову можна навести яскравий приклад цього є мій давний знайомий Олег. Хлопчина завжди дбав про інших. Коли в когось з його друзів чи просто оточучий людей є певні проблеми він завжди радо до Одного разу, хлопці із сусіднього села попали в складну ситуацію з нашими друзями. Олег знаючи, що може постраждати побіг розбороняти їх .Якби не цей вчинок у моїх друзів були б великі проблеми але хлопчина врятував нас .І доказав цим, що людинні притаманна риса допомагати іншим.
Можна зробити висновок, що кожна людина має прагнути до щасливого і гармонічного життя , а воно полягає в тому, що потрібно жити у злагоді з іншими і допомагати їм.