М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
medinskiu05
medinskiu05
03.03.2022 03:31 •  Литература

Напишіть твір-роздум на тему «Роздуми про бідність за романом Ф.Достоєвського Злочин і Кара»

👇
Ответ:
Savelijbih
Savelijbih
03.03.2022

У своєму романі «Злочин і кара» Ф. М. Достоєвський піднімає тему бідних, маленьких людей. Суспільство, в якому живуть герої роману, так влаштовано, що життя кожного з них можливе лише на принизливих умовах, на постійних угодах із совістю. Письменник зображує гнітючі умови безвихідного життя людини, змушуючи за долями людей побачити образ злочинного світу, де принижена і придавлена бідна людина не має куди піти. Епізоди, які малюють життя бідних людей, говорять про те, що долі героїв роману обумовлені не якимись випадковими трагічними обставинами або їх особистісними якостями, а законами устрою суспільства.

Автор, проводячи читача вулицями Петербурга, малює людей різних соціальних верств, у тому числі і бідних, які втратили сенс життя. Часто вони кінчають із собою, не витримуючи свого смутного існування, або гублять життя в численних розпивочних. В одній з таких розпивочних Родіон Раскольников знайомиться з Мармеладовим. З розповіді цього героя ми дізнаємося про нещасну долю всієї його родини.

Слова Мармеладова: «Чи розумієте ви, шановний добродію, що значить, коли вже нікуди більше йти...» піднімають образ бідної людини, смішної своєю канцелярською і урочисто-витіюватою манерою говорити, на висоту трагічних роздумів про долю людства.

Нікуди йти й бідній Катерині Іванівні, яку згубило нестерпне для її честолюбного характеру протиріччя між минулим багатим та забезпеченим життям і жалюгідною жебрацької реальністю.

Соня Мармеладова, чиста душею дівчина, була змушена торгувати собою тільки для того, щоб прогодувати малолітніх дітей і свою хвору мачуху. При цьому вона не вимагає ніякої подяки. Вона ні в чому не звинувачує Катерину Іванівну, просто змиряється зі своєю долею. Соні соромно тільки перед собою і Богом.

Ідея самопожертви, втілена в образі Соні, піднімає цей образ до символу страждання всього людства. Ці страждання для Ф. Достоєвського зливалися з любов’ю. Тому Соня — уособлення любові до оточуючих, і саме тому в тому бруді, в який кинуло її життя, вона зберегла моральну чистоту.

Тим же змістом сповнений і образ сестри Раскольникова Дуні. Вона погоджується на жертву: заради улюбленого брата вона погоджується вийти заміж за Лужина, в якому втілено класичний тип буржуазного ділка, кар’єриста, що принижує людей і здатного піти на все заради особистої вигоди.

Ф. Достоєвський показує, що становище тупика і безнадійності штовхає людей на жахливі моральні злочини проти самих себе. Суспільство ставить бідних перед вибором лише таких шляхів, які ведуть до нелюдськості.

На угоду з совістю йде і Раскольников, зважившись на вбивство. У протиріччя з людиноненависницькою теорією вступає гуманна і жива натура героя. Ф. Достоєвський зображує, як кожний раз при зустрічі зі стражданнями людей Раскольников відчуває інстинктивне бажання прийти їм на до . Його теорія вседозволеності, роздвоєння людства на дві категорії, терпить крах. Відчуття самотності і знедоленості стає страшним покаранням для героя роману.

Ф. Достоєвський утверджує, що ідея Раскольникова безпосередньо пов’язана з умовами його життя, зі страшним світом петербурзької бідноти. Малюючи жахливу картину духоти, бруду і скупченості людей, Ф. Достоєвський в той же час зображує самотність людини в натовпі, її духовну самотність та життєву неприкаяність.

Объяснение:

4,4(73 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Шоце
Шоце
03.03.2022

Образ

Тараса воплощает в себе удаль и размах

народной жизни. Это человек большого накала

чувств, страстей, мыслей. В нем нет ничего

эгоистического, мелкого, корыстного. Его

душа проникнута лишь одним стремлением - к

свободе и независимости своего народа.

Он встречает своих сыновей ,, на кулаках,, что показывает, что для него важен патриотизм. А в конце он убивает одного из сыновей , т.к. посчитал, что он предал родину и служение.

- Как же хочешь ты со мною биться?разве на кулаки?

Создавая

героический образ Тараса Бульбы, Н.В.Гоголь

не пытается идеализировать его. В нем

перемешаны нежность и грубость, серьезное и

смешное, великое и малое. Гоголь мечтал о

сильном, героическом характере. Именно

таким является образ Тараса. В нем

поэтически запечатлены черты русского

национального характера. Недаром

бессмертная повесть Гоголя является одной

из любимейших книг современных людей.

4,6(85 оценок)
Ответ:
tanushkako
tanushkako
03.03.2022

Младший брат захотел испытать свою удачу, но старший его отговаривал. Младшему брату удалось выполнить все условия, написанные на камне. Он добрался до дома, а там его окружили люди, которые посадили его в карету и назвали своим королем. Младший брат царствовал несколько лет, но потом на его государство напал могущественный враг и разгромил его царство. Пришлось младшему брату вернуться в родной дом. Старший брат сказал, что он оказался прав. Все это время он спокойно жил, а младший, хоть и высоко взлетел, но жизнь у него была трудная, полная опасностей и волнений. Младший брат не согласился. Он ответил, что ни капли не жалеет, что попробовал найти счастье. Ему есть, что вспомнил

Объяснение:

4,7(68 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ