«ашик-кериб» лермонтова — поэтичная восточная сказка, полная приключений и чудес. произведение является записью народной азербайджанской сказки, услышанной поэтом на кавказе и обработанной.
эта сказка о любви двух молодых людей, ашик-кериба и магуль-мегери, и препятствиях, которые они преодолели на пути к своему счастью. главный герой, ашик-кериб, бедняк, который поёт на улице свои песни и этим зарабатывает на жизнь. он влюблён в магуль- мегери, единственную дочь богатого купца, прекрасную и нежную, как газель. ашик-кериб готов покинуть родину и мать, чтобы добыть богатство и жениться на любимой. он бесстрашно
отправляется в путь, претерпевая лишения и опасности. верная магуль-мегери семь лет ждёт его возвращения. не дождавшись любимого, героиня придумывает хитрость с золотым блюдом. ашик-кериб вспоминает возлюбленную, возвращается домой и обретает заслуженное счастье.
эта сказка прекрасна и поэтична. всё заканчивается хорошо и для положительных героев, и для отрицательных. это светлое и доброе произведение никого из читателей не оставит равнодушным.
Завдання 1.
-А далеко від у сіх вправлявся в польоті самотній птах
- А для цієї чайки політ був важливішим за їжу
-Джонатан зрозумів, що тільки нудьга, страх і злість скорочують життя чайок
-Салліван сказав, що мета нашого житття - це досягти цієї вершини і передати свої знання іншим
-Чому найважче у світі - це переконати птаха , що він вільний
Завдання 2.
По своєму жанру "Чайка на ім'я Джонатан Ливингстон" тяжіє до двох епічних форм: повісті (за рахунок свого хронікального сюжету) і притчі (короткого алегоричного оповідання, що містить повчання релігійного і морального характеру).Повість-притча відкривається авторським присвяченням: "Істинному Джонатану - Чайці, що живе в кожному з нас". У нім Річард Бах задає основний тон оповідання, спрямований на розкриття головної художньої ідеї твору : спробі переконати читача в тому, що він - вільний. Чайка Джонатан Ливингстон - це кожен з нас : такий, яким міг би стати, якби піднявся над побутом, спрямувався до нових знань і спробував пізнати свою істинну суть, що не підкоряється законам ні простору, ні часу.
Завдання 3.
Чайка
розумна, старанна
шукає, вчить, не здається
Йде до мети не дивлячись ні на що
натхненниця
Завдання 4
Нещодавно я прочитав два всесвітньо відомі твори зарубіжної літератури: «Чайка Джонатан Лiвiнгстон» Річарда Баха. Цей твір вразв мене своєю незвичністю. Я маю на увазі алегоричність оповіді, завдяки чому «Чайка Джонатан Лiвiнгстон» вважаються притчами. — пошук сенсу буття.
Маленький принц є символом людини, що мандрує Всесвітом та шукає прихований сенс речей і власного життя. Чайка Джонатан Лiвiнгстон теж є символом людини, яку не влаштовує її повсякденне життя. Вона мріє про свободу та прагне до самовдосконалення. На відміну від сірої маси, яку у творі уособлює Зграя, Джонатан вважає себе здатним пізнати сенс життя. Він постійно намагається осмислити свій статус у світі та приходить до висновку, що його призначення — пізнання вищої істини та навчання цих знань інших. Кінцевою метою Джонатана й тих, хто досяг його рівня духовного вдосконалення, є втілення ідеї Великої Чайки – всеосяжної ідеї свободи.
На щастя, пошуки сенсу буття головним героєм твору Річарда Баха увінчалися успіхом. Свою думку з цього приводу він сформулював так: «Нарешті стало зрозуміло, навіщо ми живемо: щоб пізнавати, відкривати нове, бути вільними».