Пантелеймон Куліш написав роман "Чорна рада" з метою висвітлити трагічні події та національну боротьбу українського народу. Основною причиною написання цього роману було бажання автора передати читачам історичні події, пов'язані з козацькою епохою та боротьбою українського народу за свою незалежність.У романі "Чорна рада" Куліш описує події, що відбуваються у середині XVII століття під час Хмельниччини. Він розкриває героїзм та мужність українського народу, який бореться проти польської шляхти, яка намагається поневолити Україну. Роман показує складність вибору, з якою зіткнулися козаки, а також внутрішні конфлікти й пошуки істини у цей непростий час.Через свої літературні твори, зокрема роман "Чорна рада", Куліш прагнув підняти національну свідомість українського народу, показати його велич та жертовність у боротьбі за свободу та незалежність. Автор відтворив складні періоди в історії України, надаючи читачеві можливість краще розуміти минуле свого народу і відчути національну гордість.Отже, Пантелеймон Куліш написав роман "Чорна рада" з метою привернути увагу до історичних подій, пов'язаних з національною боротьбою українського народу, і показати його героїзм та мужність у боротьбі за свободу.
-1когда он стал водителем, 10 лет не заметно -2 он не испугался, когда начальник лагеря (немец) прегразил его убить) он был бесстрашен -3создал план, как сбежать с плена -4 его "избитая душа" не любила, кроме жены, а родственники все погибли. поэтому он взял мальчика Ваню к себе жить, солгав, что он его отец. -5 он был работящий и усным человеком характер у него честный смелый отважный или вот это В рассказе М. А. Шолохова<Судьба человека> психологический поединок занимает важное место, потому что показывает что даже бесчеловечеванье. испытания фашистского плена А. Соколова не сломили русский характер: мужество, стойкость, терпение, скромность, чел. достоинство, патриотизм и т. д
Книга состоит из тридцати семи зарисовок, которые читателю совершить увлекательное путешествие в далёкое Пятнадцать тысяч лет назад люди живут в районе Верхнего Поволжья - выживают в схватках с дикой природой. Каменный век, родовые общины, жильё в пещерах и священный огонь, который нужно поддерживать круглосуточно, чтобы от холода, диких зверей и голода. Молодые охотники - Волчья Ноздря, Ао, Улла - смелы и отважны, честны и трудолюбивы. От их сноровки зависит жизнь рода.Главная заклинательница племени Каху совершает обряды, чтобы охотникам сопутствовала удача. А ещё, уже в каменном веке, люди дружили, влюблялись, жили по заветам старших.