Как и все остальные сказочные произведения английского писателя Оскара Уайльда сказка “Мальчик-звезда” является серьезным, философским произведением, поднимающим проблемы нравственной чистоты, доброты и великодушия.
Ее главный герой - мальчик, появившийся на месте падения звезды. Это необыкновенно красивый ребенок, но с очень жестоким, черствым сердцем. Он никого не любит и всех мучает. И жизнь наказывает его, отнимая у него красоту и награждая муками совести.
Мальчик пытается найти свою настоящую мать, которую когда-то прогнал, но сам становится рабом злого волшебника. Но мальчик уже изменился внутренне. Собственное благополучие для него не значит, он начинает бескорыстно другим. И это приносит свои плоды.
Нищий, которому мальчик отдавал найденные монеты, оказывается его отцом-королем, мальчик находит свою мать и вымаливает у нее прощение. И он становится справедливым и добрым правителем.
Математика, Філософія, Астрологія.
Объяснение:
У Бухарі Омар Хайям написав чотири математичні трактати. Наразі дослідники говорять про те, що він багато в чому випередив час. Вчений виклав метод алгебри вирішення квадратних рівнянь і геометричний іб розв'язання кубічних. Він уперше сказав про алгебр як науку, зазначивши, що її завдання – визначення невідомих величин. Великого успіху Омар досяг і у геометрії. У його трактаті "Коментарі до труднощів у вступі книги Евкліда" Хайям по суті довів перші теореми геометрій Рімана та Лобачевського.
Щоб зрозуміти життя тодішнього вченого, потрібно знати одну деталь. У ту епоху вчені та мудреці були вільними людьми. Вони кочували з міста в місто, несучи науку тим, хто її потребував. Як правило, правителі заступалися їм. Намагаючись виглядати гідно в очах інших правителів та своїх підданих, вони оточували себе вченими. Так було й із Омаром Хайямом.
У Бухарі Хайям був при дворі Нізам ал-Мулка. Говорять, що принц садив його поруч із собою за трон і навіть пропонував стати правителем Нішапура, але той відмовився. Потім, коли імперія Великих Сельджуків утвердилася біля Ірану, Хайям було за у двір до могутнього султану Малик-шаху до міста Ісфахан. Тут він провів 20 років, більшу частину з яких керував величезною обсерваторією.
Султан наказав Хайяму скласти новий календар, оскільки ні місячний, ні сонячний зороастрійський календар були придатні практично. Через 5 років вчений разом з групою астрономів зміг досягти приголомшливих результатів, розробивши новий календар, який отримав назву "Малікшахове літочислення". Його унікальність полягала в тому, що він був на сім секунд точнішим за сучасний григоріанський календар.
Окрім астрономії та математики, Омар Хайям писав праці з філософії, історії, теософії, філології. Він досконало знав арабську мову та літературу, займався лікуванням та професійно вивчав музику. Хайям майстерно складав вірші, стала вельми поширеною у ХІХ столітті і порушило інтерес до його особистості. За 20 років, проведених в Ісфахані, Омар Хайям став одним із найбільших вчених Сходу.