Реалістичний образ Гобсека має і романтичні прикмети. Самотній і загадковий. Туманне минуле Гобсека, "можливо, що був корсаром" і борознив усі моряй океани, "торгував людьми і державними таємницями". Невідоме походження незліченного багатства героя. Сповнене загадок його справжнє життя. Майже глобальні масштаби особи Гобсека. Винятковий у своїй філософічності його розум. Символічна вся його постать. "Цей стариган, — говорить Дервіль, — раптом виріс в моїх очах, став фантастичною фігурою, уособленням золота". Проте романтичне не суперечить реалістичній суті характеру Гобсека, а лише підкреслює особливості бальзаківського реалізму на ранньому етапі його розвитку, коли типове і виняткове перебуває в діалектичній єдності.
Отже, в описі лихваря поєдналися елементи двох літературних напрямів — реалізму і романтизму, що сприяло всебічному зображенню персонажа.
Объяснение:
В мое время таких вопросов не было. Но мне кажется, что это всепрощающая любовь. Они любили его таким каким он был. И ничего он с этим не мог поделать. Чувствовал себя последним подлецом в итоге. Нельзя сказать, что это победа. Эти дамы не просили ничего взамен, они просто любили - это великая сила. Печорин герой не только того времени, на сегодняшний момент таких печориных очень много. Не знают чего хотят, не знают, что такое любовь к женщине. По сути он очень несчастный человек. Ему не дано было испытать это чувство.