"Ніч перед боєм" О.Довженка - твір про подвиг, героїзм, самовідданість. То ж дайте відповіді на запитання:
-Що таке подвиг? Чи можна вважати вчинок Платона і Савки подвигом?
-Зверніть увагу, як прощаються діди. Вони тричі просять прощення і відповідають :"Бог простить". Чому саме так зображує Довженко останню мить їхнього життя?
- Жодного разу діди не сказали, що люблять Україну. Чи можна вважати їх патріотами? Доведіть це.
б) "Шпага Славка Беркути" Н.Бічуя - про проблеми особистості в сучасному світі.
- Знаючи, що таке епілог (а це післяслів"я), Напишіть продовження повісті, поміркувавши, якими стануть герої твору через десять років (по два-три речення до кожного)
в) "Білий кінь Шептало" В.Дрозда - твір про проблеми людини в суспільстві, її знеособлення, свободу й волю.Це оповідання для вдумливого читача, адже автор показав суспільство, у якому держава - це колгоспна бригада, влада - це Степан, народ - це табун коней.
- Яким усе ж таки конем був Шептало - білим чи сірим? (Доведіть)
г) "Вітька+ Галя..." В.Чемерис - про життя і пригоди школярів (Зверніть увагу, що завдання окремі для хлопців і дівчат)
- Як ви оцінюєте вчинки Вітьки? У чому він помилявся? Чому переживав провали? Який із задумів був цікавим? Що завадило втілити його?
- Як оцінила Галя вчинки Вітьки? Про що вона так і не дізналася? Що могло б завоювати її серце? Якби ви були на місці Галі, чи зрозуміли, що коїться у Вітьковій душі? Яким діям хлопця дали б найвищу оцінку?
Для того чтобы быстро выучить стих, его следует 2–3 раза прочитать вслух.
В процессе чтения лучше действовать методом ассоциаций, мысленно представляя картину, о которой говорится в стихотворении. В голове после этого что-нибудь да должно остаться обязательно.
Стихотворение нужно прочитать ещё один раз, но уже в более медленном темпе, стараясь запоминать форму и времена слов.
Для того чтобы подключить ещё один вид памяти, нужно переписать стихотворение на бумагу. При этом стоит проговаривать стихотворение вслух. Пропускать этот момент не стоит, так он позволит выучить стих ещё быстрее.
Для того чтобы упростить процесс запоминания, можно разбить каждую строфу стихотворения на несколько ещё более мелких частей.
Непосредственно заучивать стих нужно только с того листа бумаги, на который он был переписан. Несколько раз прочитайте первую строчку, а потом повторите её вслух, уже не глядя на лист. Затем следует прочитать первую и вторую строчку вместе, после чего повторить их вслух все вместе. Далее следует так поступить с первой, второй и третьей строчками, каждый раз добавляя ещё по одной. Однако учить таким образом целое стихотворение вовсе необязательно. Новый цикл может быть начат с 4–8
А в морали мы можем убидится строчками из басни: и говорит так сладко чуть дыша голубушка как хорошо ну что за шейка ну что за глазки описывать так права в сказке какие пёрышки какой носок и ангельский должно быть голосок спой светик не стылись и т.д (это всё лесть из за которой ворона потеряла сыр,а в жизни человек может потерять неччто большее)