М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Kyle147Rein
Kyle147Rein
20.09.2021 06:54 •  Литература

Как меняется характер маши в повести капитанскую дочка?

👇
Ответ:
AlexWhite472
AlexWhite472
20.09.2021
в начале романа все считали ее трусихой, она боялась звуков выстрелов из пушек, в конце романа Маша показывает свою смелость, благородность, при встречи с Екатериной/Елизаветой, ее меняет любовь.
4,6(2 оценок)
Ответ:
nazarshariu77
nazarshariu77
20.09.2021
В начале произведения перед нами предстает робкая, несмелая девушка, о которой мать говорит, что она “трусиха”. Бесприданница, у которой только и есть, что “частый гребень, да веник, да алтын денег”. Со временем читателям открывается характер Марьи Ивановны — “благоразумной и чувствительной, девушки”. Она на глубокую и искреннюю любовь, но врожденное благородство не позволяет ей поступиться принципами. Она готова отказаться от личного счастья, потому что нет на него благословения родителей. “Нет, Петр Андреич, — отвечала Маша, — я не выйду за тебя без благословения твоих родителей. Без их благословения не будет тебе счастья. Покоримся воле Божией”. Но резко меняется окружающая жизнь, приходят в крепость “мятежники злодея Пугачева”, меняется и положение Маши. Из дочери капитана она становится пленницей Швабрина. Казалось бы, что слабая и робкая девушка должна подчиниться воле своего мучителя. Но Маша проявляет здесь черты, до сих пор жившие в ней подспудно. Она готова умереть, лишь бы не стать женой Алексея Ивановича.
Пугачевым и Гриневым, Марья Ивановна постепенно обретает утраченное равновесие. Но вот новое испытание: Гринев попадает под суд как изменник. Доказать его невиновность может лишь она. Марья Ивановна находит в себе силы и решимость ехать ко двору императрицы искать защиту. Теперь в этих хрупких руках судьба любимого, залог будущего счастья. И мы видим, что в этой девушке достало решительности, находчивости и ума, чтобы Гринева, восстановить справедливость.
Таким образом на протяжении романа постепенно меняется характер этой девушки. Из робкой, бессловесной “трусихи” она вырастает в смелую и решительную героиню отстоять свое право на счастье.
4,6(40 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
FeliceMell
FeliceMell
20.09.2021

Фантастичне та комічне у повісті М. Гоголя "Ніч перед Різдвом"

Чарівна ніч перед Різдвом в однойменній повісті М. Гоголя починається з фантастичної події. Із труби однієї з хат повалив чорний дим і разом із ним вилетіла верхи на мітлі відьма. Там, де вона пролітала, зірки зникали одна за одною. Незабаром відьма набрала їх повний рукав. Чорт, що також з'явився у нічному небі, обпікаючи руки, схопив місяця та й сховав його до кишені. І тому зробилося так темно, що нічого вже не можна було розгледіти. Навіть дорогу до шинку важко було знайти.

Досхочу побавившись у небі й відчувши холод, відьма прослизнула у трубу хати й перетворилася на звичайну собі жінку на ім'я Солоха. Вона славилася у селі тим, що вміла причаровувати до себе статечних козаків. Чорт слідом за Солохою через пічну трубу проникнув до хати.

Чого тільки не буває у святкову ніч! То ж і коваль Вакула мандрує з Диканьки до Петербурга верхи на чорті, щоб дістати для своєї коханої Оксани черевички самої цариці. Зустрівшись у столиці з запорожцями, парубок потрапляє до царського палацу, і цариця дарує йому невимовно красиві черевики.

А яке ж свято обходиться без жартів і сміху! Сміються парубки та дівчата, ходячи з колядками від хати до хати. Сміється й читач над козаками, які у різдвяну ніч вирішили навідатися до Солохи на вогник. Ніхто з Солошиних гостей: ані голова, ані дяк, ані чорт, ані Чуб — не хотіли, щоб їх там хтось бачив. То ж Солоха ховає своїх кавалерів у мішки з-під вугілля. І такий комічний вигляд вони мають, коли їх дістають із тих мішків парубки та дівчата, думаючи, що там лежать паляниці та ковбаси!

4,7(84 оценок)
Ответ:
aldeerGroMo
aldeerGroMo
20.09.2021

У ніч перед Різдвом із труби однієї з хат повалив чорний дим і разом з ним вилетіла верхи на мітлі відьма. Вона чорною цяткою мигала в небі. Там, де вона промайнула, зірки зникали одна за одною. Незабаром відьма набрала їх повний рукав.)

Объяснение:

Місяць у чорта в кишені. (Ризикуючи обпектися, чорт схопив рукою місяць і сховав його в кишеню. І всюди зробилося так темно, що не кожний знайшов би дорогу до шинку, не тільки що до дяка.)

III. Гостинність Солохи. (Досхочу побавившись, відьма назад у трубу будинку і перетворилася в звичайну жінку на ім’я Солоха, що вміла причаровувати до себе етатечних козаків. У ніч перед Різдвом кожний козак неодмінно хотів заглянути до Солохи на вогник. А щоб гоеті не побачили один одного, хитра Солоха звеліла їм ховатися в мішки.)

IV. Пацюк перед миекою з галушками. (Поки Солоха вирішувала дещо незвичайним епоеобом проблему з гістьми, пузатий Пацюк віддавався трапезі.)

4,6(89 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ