План.
а) ім'я героя, вік, фах;
б) портрет;
в) вчинки персонажа;
г) мова літературного героя;
ґ) моє ставлення до нього.
Ми вивчаємо на уроці повість Миколи Вінграновського «Сіроманець». У ній розповідається про хлопця, його незвичайну дружбу зі справжнісіньким вовком.
Хлопця звати Сашком. Він звичайний школяр, йому дванадцять років. Допитливий, непогано вчиться, не забуває виконувати домашнє завдання. Він виділяється тим, що любить ходити до школи лісовою стежкою гати за природою, прислухатися до лісових звуків. Має світлу душу, співчуває та допомагає беззахисному вовкові, переживає. Дуже сумує, навіть вчитися почав гірше, місця собі не знаходив, бачив сумні сни, коли Сіроманець змушений був далеко втікати від переслідування. Відстоює справедливість, говорить правду про дядька Чепіжного, котрий повбивав усіх вовків і переслідує Сіроманця. Хлопчик робить сміливі вчинки. Сашко невеликого зросту, але спритний, у мороз „засунув шапку у кишеню”, „скинув на сніг кожушину”, „махнув однією ногою, другою, валянки попадали біля кожушка в сніг” не звертає увагу на холод і пролазить у кузню, розрізає зав’язки і сприяє Сіроманцю звільнитись з полону. Ставить тварину в один ряд з немічною старою людиною, подався у далеку дорогу, щоб вилікувати незрячого вовка. Мова героя наповнена лагідними словами: вовчику, лизунчику, Сіроманчику. Сашко розмовляє з твариною як із другом. У багатьох розмовах вчувається розсудливість „…і що, його треба, виходить, убивати”,„так він живий і йому треба жити”, смуток за поведінку дорослих, що не хочуть зупинити дядька Чепіжного ,це ж нечесно – він один, а їх онде скільки ”. Він мріє, щоб вовк жив у них дома. Дуже дивувався, що його бажання не можуть зрозуміти дорослі. Тому, коли виросте, вирішив бути лісником.
Сашко мені подобається своєю сміливістю, чесністю, добротою, щирістю. Це відчув, навіть, вовк, який став його другом і не раз повертався до Сашка.
Необыкновенный матч
«Необыкновенный матч» — советский рисованный мультфильм, который создали в 1955 году режиссёры Мстислав Пащенко[1] и Борис Дёжкин. Фильм пользовался огромным успехом у зрителей и произвёл большое впечатление на профессионалов-мультипликаторов[2].
Первый мультфильм о спортивных соревнованиях между командами деревянных и мягких игрушек, второй мультфильм называется «Старые знакомые».
Музыка из мультфильма была использована в дальнейшем в балете «Чиполлино»
Сюжет[править | править код]
Соревнования — это прежде всего игра, зрелищный праздник, даже если это состязание команды секции мягких игрушек с командой деревянных футболистов (капитан Чубик Зазнайка). Грубость, неуважение к сопернику, нарушения правил игры во время отчаянного поединка — плохие на спортивных площадках. Доказательством тому служат гол за голом в ворота деревянных футболистов. Выигрывают ловкие, тренированные, честные. Такова идея и мораль этого мультфильма на спортивную тему. «Кто слишком задирает нос, тот часто с носом остаётся!» — говорит ведущий в финале.
Создатели фильма[править | править код]
режиссёры
Мстислав Пащенко, Борис Дёжкин
сценарист
Мстислав Пащенко
художники-постановщики
Валентина Василенко, Пётр Репкин, Анатолий Савченко
художники-мультипликаторы
Борис Дёжкин, Дмитрий Белов, Фёдор Хитрук, Владимир Пекарь, Роман Качанов, Борис Степанцев, Фаина Епифанова, Надежда Привалова, Мстислав Купрач, Вячеслав Котёночкин, Борис Чани
художники
Ирина Светлица, Пётр Коробаев, Вера Роджеро,
Константин Малышев, И. Прокофьева
оператор
Михаил Друян
композитор
Карэн Хачатурян
автор текста песен
Михаил Вольпин
звукооператор
Николай Прилуцкий
роли озвучивали
Борис Андреев, Юлия Юльская, Юрий Хржановский, Виктория Иванова, Маргарита Корабельникова
монтажёр
Лидия Кякшт
ассистент оператора
Е. Ризо
технический ассистент
В. Шилина
редактор
сведений нет
директор картины
сведений нет
Награды[править | править код]
1955 — Премия за лучший мультипликационный фильм года на VII Венецианском кинофестивале с формулировкой: «За интересную карикатурную форму показа современного зазнайства в футбольном мире»[3][4].
1956 — Серебряная медаль на I Международном кинофестивале в Дамаске[5].
1957 — Диплом на Первом британском кинофестивале в Лондоне (Фестиваль фестивалей).
1957 — Третья Бронзовая медаль на Киноконкурсе VI Международного Фестиваля молодежи и студентов в Москве.
1957 — Почетный диплом на Международном кинофестивале в Польше.
ответ: От первого лица ( От лица Сергея, главного героя)
Объяснение: