українська мова ні в кого не позичена і ніким не дарована. Це витвір і власність українського народу. Вона єднала українців у часи монголо-татарського лихоліття, панування польських магнатів, шаленства московських посіпак. Нею створено сотні тисяч пісень, багатющу, глибоко гуманну літературу.
І український народ таки є. На своєму історичному шляху становлення й розвитку як нації він мав власну Київську державу, Галицько-Волинське князівство, Литовсько-Руське князівства (до речі, державною мовою в цьому князівстві була українська мова — говірка української волинської шляхти), Гетьманщину, Українську Народну Республіку, довів своє існування на референдумі 1 грудня 1991 року й під час двох революцій — Помаранчевої 2004 року та Революції гідності 2013—2014 років.
отож потрібно не забувати мову якою говорили наші пращури. адже кодом нації є її мова.
Чацкий продолжал допытываться у Софьи в кого она влюблена, кто ее избранник. Она не желала отвечать на его расспросы, раздражалась. Чацкий подозревал, что его соперник Молчалин и нелестно о нем отзывался. Софья не хотела слушать гадости про своего возлюбленного и яростно защищала его: "Напрасно: это все относится к другим, Молчалин вам наскучил бы едва ли, когда б сошлись короче с ним".