любовна тематика, так чи інакше, пронизує кожен художній твір. він завжди присутній у романах, повістях, оповіданнях, навіть якщо не є основною. напевно, так відбувається тому, що людина принципово не може жити поза сферою почуттів.
у книзі в. г. короленка «сліпий музикант» розповідається про сліпого від народження хлопчика, який виявився дуже талановитим музикантом. але склалася чи б доля героя настільки ж вдало, родись він в іншій родині? автор дає однозначну відповідь у своєму творі, коли петрусь виявляв всі ознаки підліткового віку, намагався відмовитися від близьких, то дядько максим знайомить його з убогим сліпим, і свідомість племінника стає на місце.
тема кохання представлена в історії «сліпого музиканта» дуже багатошарово. по-перше, це безумовна любов матері, яка намагалася, як могла, розфарбувати життя хлопчика-інваліда фарбами, вона є займатися йому музикою. друга лінія – спілкування з дядьком. максим сам втратив ногу в боях – це зблизило його і племінника. в образі дядька максима короленка відбив ідеал батьківській любові: мудрою, непохитною і, якщо необхідно, повчальної. і, нарешті, евеліна – сусідська дівчинка, з якою герой познайомився ще в дитинстві, потім намагався відштовхнути, відчуваючи свою неповноцінність. але почуття дівчини витримали перевірку часом і непростим характером петра.
не забуть дать