1. А.А.Фет. Вечер.
2. Это стихотворение о неповторимой красоте природы. Здесь идет речь о кратком мгновении дня - солнце уходит за горизонт, сверкая "голубым и зеленым огнем". Сам автор испытывает восторг при виде этого явления. Свое восхищение перед убегающей рекой, разлетающимися облаками, светом вечерней зарницы он передает читателю.
3. Настроение стихотворения - лирическое, поэтичное. В нем описан мир тишины, покоя, красоты и созерцания.
4.
Эпитеты: в померкшем лугу, над рощей немою, золотыми каймами, теплится ярко.
Сравнение: разлетелись, как дым, облака.
Антитеза: Вздохи дня есть в дыханье ночном.
Олицетворение: Убегает на запад река.
Метафоры: Погорев золотыми каймами, \Разлетелись, как дым, облака.
В стихотворении много глаголов, которые придают ему динамичность, передают движение.
5. На настроение влияет стихотворный размер - трехстопный анапест. Рифма перекрестная.
6. Запомнились больше всего строки:
Прозвучало над ясной рекою,
Прозвенело в померкшем лугу,
Прокатилось над рощей немою,
Засветилось на том берегу.
Они привлекают своей динамикой и богатством эпитетов.
Тополя — дерево незвичайне. Коли кажуть про Україну або пишуть про неї, коли співають українських пісень, не буває такого, щоб при цьому не згадувалася тополя. Як береза для Росії, клен для Канади, олива для Греції, так і тополя — для України! Тополі бувають різні: крислаті, широкі, не занадто стрункі й високі, тонкі, витончені... Вони ростуть усюди: у скверах, парках, садах, у лісі, а особливо вражають уздовж доріг! їдеш трасою — і по обидва боки, як вірні вартові полів і селищ, що видніються за ними, вишикуються тополі. Ці обов'язково стрункі й величні, начебто усвідомлюють свій обов'язок: не підпустити "до об'єкта" сторонніх, закрити від вітру, своєю зеленню зм'якшити дорожні, не завжди корисні і приємні запахи, що неминучі на автомобільних шосе. Стоять тополі й уздовж залізниць — захисники свіжого, чистого повітря.
Одне в цих деревах подобається не всім — це тополиний пух, що лоскоче, норовить потрапити в очі й навіть загрожує людям, у кого алергія. А мені подобається, коли тополині пушинки, немов сніжок улітку, літають у повітрі, устеляють дороги, осідають уздовж бордюрів. Мені навіть шкода цих пушинок, коли, трапляється, їх підпалюють і вогник, що біжить по них, здається мені зовсім не веселим, а жорстоким руйнівником світлого цвітіння. =)
Объяснение:
Бедняжка в ней и рвался и метался,
А Голубь молодой над ним же издевался.
"Не стыдно ль, - говорит, - средь бела дня
Попался!
Не провели бы так меня:
За это я ручаюсь смело".
Ан, смотришь, тут же сам запутался в силок.
И дело!
Вперед чужой беде не смейся, Голубок.