М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
mumusinka
mumusinka
29.04.2020 02:33 •  Литература

Контрольний твip за поезiею господь багатий нас благословив

👇
Ответ:
7534558
7534558
29.04.2020
Олег Ольжич – син відомого українського поета Олександра Олеся (справжнє прізвище – Кандиба) – прославився як поет, публіцист, вчений-археолог, історик, громадський і політичний діяч. Після 1923 року він живе і працює в еміграції в Берліні, Празі, викладає в Гарвардському університеті Америки.
У творчому доробку письменника – кілька поетичних збірок (“Рінь”, “Вежі”, “Підзамчя”), оповідання для дітей “Рудько”, публіцистичні статті, наукові дослідження з археології. Творчий стиль Ольжича як поета близький до поетики неокласицизму. Його найбільше цікавили образи минулих епох, адже він був істориком. У його поезіях оживають античні боги і герої – Андромаха, Гектор, галли; борці за волю України під синьо-жовтими стягами і ті, хто йдуть з ними на прю, борючись із “своїм невблаганним сумлінням”.
Творче кредо Олег Ольжич висловив у лаконічному за формою (усього 8 рядків) вірші “Господь багатий нас благословив”. У жодну з названих збірок цей вірш не увійшов. Він, як і ряд інших його поезій (“Пророк”, “Ясне мерехтіння кіна”…), є зразком інтелектуально-філософського осмислення буття. Поезія перегукується також із творами, у яких звучить ідея жертовності за національне визволення України (цикл “Незнаному Воякові”, “Городок 1932”). Недаремно Олег Ольжич мав славу українського націоналіста, власне, через це він і змушений був емігрувати.
Не здійснилась за коротке життя поета його мрія – бачити Україну самостійною, незалежною державою. У 1944 році Ольжич був закатований фашистами у концтаборі Заксенхаузен (неподалік Берліна). Німецьким загарбникам, як і поневолювачам з боку радянської Росії, не хотілося бачити Україну вільною. І ті, і ті готували для неї ярмо. Вона була джерелом робочої сили, багатим на природні копалини краєм, місцем, де можна поживитись плодючими землями, деревиною. Одна тоталітарна система повстала проти іншої, і в цій борні такими необхідними для самосвідомого українця стали господні “дари”, яких не зможе відняти ніхто:
Любов і творчість, туга і порив,
Відвага і вогонь самопосвяти!
4,6(11 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
лунный3
лунный3
29.04.2020
Однажды после работы я лёг однохнуть, и только закрыв глаза услышал раздражающий шум дрели. Звук не прекращался. Я знал, что моц сосед Алексей что- то чинит. Но мне, как уставшему человеку было всё равно. Я вышел в коридор, позвонил в дверь и увидел добродушное лицо Алексея. Я накричал на него лишь за то, что он не даёт мне отдохнуть. Он сразу поник, извинился и закрыл дверь. Позже выяснилось, что он собирал кроватку для своей маленькой дочки. Когда я вернулся домой, я понял что был не прав. Всё таки худое дело- обидеть соседа!
4,5(18 оценок)
Ответ:
Missura2001
Missura2001
29.04.2020
Однажды мальчик начал завидовать другим что у них новые телефоны. И решил солгать что потярял свой чтобы ему купили новый. А сам старый телефон вечером после школы тайком положил в шкаф пока дома не кого не было. Когда пришли родители он сказал: я его потярял! Тогда купили новый телефон и в первый день школы его украли мальчик пришёл домой к тому времени родители нашли старый телефон. Он хотел сказать что новый украли но ему не поверели и остался со старым. Больше ему не верели и говорили кто вчера солгал тому и завтра не поверят!
4,7(97 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ