Будь-яка людина, якою би вона не була і яким би характером вона не володіла, завжди буде виставляти певні вимоги до навколишнього світу і суспільства. Цілком нормально, що у всіх з нас може бути певне невдоволення загальним образом існуючої сьогодні людини, тому багато хто з нас напевно хотів би цей образ виправити, трохи змінити його. Я не є винятком. Дивлячись на сучасну людину, я не можу сказати, що вона не є ідеальною або хоча б близькою до ідеалу в тому розумінні, яке я маю. Тому я маю до сучасній людині претензії, які можу сміливо висловити. Адже для розуміння того, якою повинна бути людина, потрібно знати, якою вона є зараз.
Сучасна людина дуже сильно відірвалася від того, що зазначено в Священному писанні. Вона перестала рахуватися з Божими заповідями, враховувати їх і розглядати в якості основного життєвого правила або орієнтира. Сучасна правова система, моральні норми і життєві орієнтири примушують людину бути правильною лише для виду, але не по суті. На кого з відомих і успішних людей поглянеш, всі вони поводяться правильно лише на публіці, а ось в особистому житті або при персональному спілкуванні абсолютно змінюються, стають зовсім іншими, злими, заздрісними, жадібними. Все це через те, що в суспільній свідомості панує думка, що людину робить щасливою одне лише благополуччя і ніщо інше. Звичайно, благополуччя, фінансова самостійність – це дуже важливо і в цілому правильно, але чи є це головним у людському житті? Чи може бути щось важливіше?
Произведение великого Максима Горького манит к себе миллионы читателей всех возрастов и сословий, читателей всех времен и эпох, потому что это рассказ о вечном, рассказ о самом сильном чувстве, на которое только человек - о любви.
Макар Чудра рассказал писателю быль о любви цыганской, советуя ему бояться любви, потому человек, который любит, часто теряет волю над собой и своими чувствами. Красавица Радда была своенравна и отказывала всем, кто кидал ей в ноги любые деньги и звал ее замуж. Когда ее впервые увидел Зобара, который красиво играл на скрипке, он был поражен ее красотой и подивился ее острому языку. Весь табор любил его, кроме Радды, и цыгане говорили про них, что «коли два камня друг на друга катятся, становиться между ними нельзя — изувечат».
Наконец, Зобар попросил у отца Радды ее руки, отец согласился, но девушка обвила кнутом ноги Зобара, дернула, и он упал. Это был большой позор для цыгана. Потом Радда пришла к нему и сказала, что любит его и выйдет за него замуж, если он при всех поклонится ей и поцелует ее правую руку. Это был еще больший позор для цыганского мужчины. Зобар выполнил ее условие, сказал при всем таборе, что в его сердце живет только Радда, но, не успели люди табора опомниться, как он воткнул ей нож в самое сердце. А отец Радды убил влюбленного Зобара.
Такова цена любви цыганской.
Прочитайте, не