М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
rederemin2006
rederemin2006
27.09.2022 12:57 •  Литература

Характеристика главных героев "слово о полку игореве" 1) князь игорь, 2) брат всеволод, 3) жена князя игоря, 4) земля

👇
Ответ:
zhansaya77
zhansaya77
27.09.2022

Князь Игорь Святославич - главный герой . Он - князь, сын Святослава и внук Олега Святославича. Мужественный, храбрый воин, отчаянный (  из  текста -" "...Про деянья князя удалого?.."  "...Удалого сына Святославича!.." "...Игорь-князь и Всеволод отважный — Святослава храбрые сыны..." )  , не всегда дальновидный. Идет в поход в 1185 году против половцев,, несмотря на отсутствие поддержки со стороны других князей  и  знамение. Ради чего  он идет в поход  ? Да ради славы.   Пытается остановить свое  не желающее сражаться  войско, будучи раненым.Попадает в плен, но  не смиряется с этим, ибо  бежит. Игорь  любим народом и встречен им с распростертыми объятиями.

Всеволод, как и Игорь,  молодой князь.Ему примерно тридцать лет..."...Молодых настало время славить нам:слава князю Игорю,Буй-тур Всеволоду..."  Он надежный товарищ для Игоря,  очень храбрый :  "...Славный яр-тур Всеволод! С полками В обороне крепко ты стоишь..."О нем говорят как о Буй- Туре и Яр- Туре. Тур -  это бык. Видимо, Всеволод был очень сильным, мужественным. Но  как и Игорь, поступил безрассудно, отправившись в поход. Вместе они и  возвращаются на Родину, вполне расплатившись за ошибку.

Русская Земля воспринимается читателями как единое целое, несмотря на раздоры между князьями и феодальную раздробленность. Мы воспринимаем родину через просторы степей, разливы рек и холмы.Душа неизвестного автора  в   бескрайних просторах степей, в разливах рек и за туманами  холмов.Родина, ее природа в душе каждого воина. Земля  - добрая, потому что на ней живет  такой же душевный народ, построивший Полоцк, Чернигов, Белгород, Киев и умеющий  защищать себя от внешних врагов. Если у половцев  " грязевые болота", то у русских -  изумрудные холмы. На такой Земле, имеющий и и настоящее  - великое будущее. Народ объединится   и будет жить ради мира на своей Земле и в своих  семьях.

 

4,4(99 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
lolmrminilotr
lolmrminilotr
27.09.2022
Історія нашої рідної землі має багато славетних сторінок, адже Україна колись була уособленням волі. Ще у ХІХ столітті люди українці пам’ятали, що їх предками були козаки, люди, які не визнавали жодної влади, що намагалися нав’язати їм силою. Вони самі обирали собі отаманів і гетьманів, самі вирішували, хто був достойний цього звання. Слава про козацькі походи розійшлася далеко за межі країни.

Великий Кобзар українського народу Т. Шевченко не міг спокійно ігати за тим, як його земляки гнулися у панському ярмі. Своєю поемою «Іван Підкова» він намагався збудити свідомість українців і звернути увагу на ті часи, коли

«В Україні запорожці вміли панувати.

Панували, добували

І славу, і волю».

У своїй поемі Т. Шевченко не дуже дотримується історичної правди, бо відомостей про участь Івана Підкови у козацьких морських походах майже не збереглося. А сам Іван, хоча й був деякий час ватажком запорізьких козаків, але потім перебрався до Молдавії і очолив визвольну боротьбу молдавського народу проти місцевих феодалів і турецько-татарських загарбників. Але для Т. Шевченка більш важливим було відтворення в образі славетного отамана найкращих рис українського козацтва, а його реальне існування та ім’я були не такими важливими.

Козаки, які відправлялися у далекі походи по Чорному морю, безстрашно боролися і з морською стихією, і з турками. Завзяття і мужності їм додавало те, що поруч з ними був їхній отаман, обраний козацькою спільнотою. Цій людині вони повністю довіряли, довіряли навіть своє життя. Їм не важливо було, куди вибиратися, адже їх отаман Іван Підкова «веде, куди знає». Вони, не задумуючись, змінювали свій маршрут і погоджувалися, коли отаман, наприклад, вирішив відправитися у Цар-град, а не до Синопу. Іван Підкова користувався серед своїх побратимів непохитним авторитетом і для того, щоб віддати наказ, йому достатньо було підняти над головою шапку. Після цього усі човни зупинялися і козаки уважно вислухували свого «батька отамана».

Саме такі отамани потрібні нашому народові й сьогодні. Нам потрібні досвідчені, мудрі, спокійні лідери, які б вели нас до певної мети, а ми б довірливо йшли за ними і знали, що ватажки не помиляться і не зрадять. Але, на жаль, деякі українці забувають про ті славні давні часи, коли наші предки були господарями на своїй землі, тому, мабуть і не мають гідних керівників. Нагадуючи про це, Т. Шевченко прагнув збудити національну свідомість і спонукати людей знайти тих, хто зможе стати справжнім народним лідером.
4,4(68 оценок)
Ответ:
Mazhie
Mazhie
27.09.2022

ответ: 1. Апiсанне восеньскага дня.

2. Непасiльная, цяжкая праца Тэклi.

3. Нясцерпнае жаданне хутчэй сустрэцца з паштальёнам.

4. Надзея згасла.

5. Успамiн пра ростань з сынам.

6. Шаснаццаць год веры i чакання.

7. Цяжкiя думкi ў цiшы i змроку.

8. Спроба Ульянкi суцешыць старую.

9. Успамiн пра маленства Васiлька.

10. Цяжкае забыццё i сон пра сына.

11. Нясцерпная вера ўбачыць сына на дарозе i марнасць надзей.

12. Помнiк ля дарогi. Нямы крык матчынага сэрца.༼ つ ◕_◕ ༽つ

༼ つ ◕_◕ ༽༼ つ ◕_◕ ༽つ༼ つ ◕_◕ ༽つ༼ つ ◕_◕ ༽つ༼ つ ◕_◕ ༽つ༼ つ ◕_◕ ༽つ(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)(❁´◡`❁)╰(*°▽°*)╯༼ つ ◕_◕ ༽つ

4,7(78 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ