Возможностью свободно говорить о насущных проблемах общества. В сказке «Повесть о том, как один мужик двух генералов прокормил» используются различные сатирические приемы: гротеск, ирония, фантастика, аллегория, сарказм – для характеристики изображаемых героев и описания той ситуации, в которой оказались главные персонажи сказки: два генерала. Гротескно само попадание генералов на необитаемый остров «по щучьему велению, по моему хотению». Фантастично заверение писателя в том, что «служили генералы всю жизнь в какой-то регистратуре, там родились, воспитались и состарились, сле
Руслан – це сміливий воїн, має світле волосся й таку ж душу. У поемі говориться, що лати він мав блискучі, що говорить про його доблесті і багатстві. Опис персонажа з поеми «Руслан і Людмила», зокрема нашого героя, необхідно доповнити суперниками. Його головні вороги – Рогдай, Фарлаф, Ритми і Чорномор. Предмет суперечок – прекрасна і беззахисна Людмила, втілення краси і витонченості. Кожен з суперників хоче нею заволодіти. Опис Руслана з поеми «Руслан і Людмила» на цьому не закінчується, важливо доповнити свій твір і наступною інформацією: наш герой був сильний духом і дуже терплячий, саме тому взяв верх над своїми супротивниками. Він був стійкий і навіть перед самими важкими обставинами не зупинився, гордо і відчайдушно боровся за своє щастя.
Людмила – це саме втілення жіночності та краси. Вона потребувала до нашого героя, що характеризує Руслана як мужнього персонажа. Людмилою захоплюється сам автор, її золотими кучерями і тонким станом. Вона дуже сильна і вольова дівчина. Деяким може здатися, що вона малодушна, якщо розбирати картину, коли вона хотіла вбити себе, але не змогла. Її не зупинив страх перед смертю, а спогади про тих людей, яких вона любить, які їй дороги. Героїня була тверда, у неї було чисте і непорочне серце. Незважаючи на всі біди, що з нею сталося, вона залишилася вірна своєму коханому. Чимало труднощів випало на тендітні плечі нашої Людмили, але її ніщо не зламало.