М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
lolomka109
lolomka109
19.02.2023 17:28 •  Литература

Твір на тему "чому поезія т.шевченка актуальна й донині"(12-17 речень)

👇
Ответ:
кфг
кфг
19.02.2023
Від виходу друком першого видання "Кобзаря" і до сьогодні про Т. Шевченка, його життя і геніальну творчість надруковано стільки книг, статей, досліджень не тільки в Україні, айв інших країнах світу, що їх навіть не перелічити. Його поезія, вірші й поеми хвилювали та хвилюють не одне покоління читачів.З поетичною спадщиною Т. Шевченка я почала знайомитися ще в дитячому садочку, потім стала читати Шевченка в школі. Вірші, поеми, балади хвилювали мене, викликали співчуття. Серед поетичних творів особливо пам'ятними для мене є поезії, які ніби відкривають внутрішній світ митця. Перш за все це поезії "Думи мої, думи мої". Чому поезії, а не поезія? У Т. Шевченка є дві поезії з такою назвою, які, на мою думку, доповнюють одна одну і свідчать про незмінність поглядів поета на творчість та її призначення.Перша поезія з такою назвою написана Т. Шевченком 1839 року в Петербурзі. Уже викупили Тараса з кріпацтва, уже навчався він в Академії художеств, а прагнення писати не покидало митця. Чи потрібно його слово, його "діти", як називає Шевченко поетичні рядки своїх віршів? І для кого? Т. Шевченко — син свого народу, відданий син своєї Вітчизни, а тому і ставить перед собою митець завдання:Думи мої, думи мої,Квіти мої, діти!Виростав вас, доглядав вас, —Де ж мені вас діти?В Україну ідіть, діти!В нашу Україну.Служити своїм словом рідному народові й Вітчизні, будити в ньому волелюбність — таке завдання поета:За степи та за могили,Що на Україні,Серце мліло, не хотілоСпівать на чужині.А в однойменному вірші 1847 року "думами" поет називає вісті з України, без яких він не може жити па засланні. Це сум за рідшім краєм:Думи мої, думи моїВи мої єдині,Не кидайте хоч ви менеПри лихій годині."Думи мої, думи мої..." 1839 року — це твір-програма поета. Покладена на музику, ця поезія стала гімном творчості Кобзаря. Коли лунає Шевченкове словю під супровід музики, то мені теж хочеться встати і співати, — ось така сила — сила Шевченкового слова.
4,4(69 оценок)
Ответ:
бекзат2008
бекзат2008
19.02.2023
На мою думку, твори Тараса Григоровича актуальні через те, що він писав про проблему у державі. А яка держава без проблем? Тому поезії будуть не тільки актуальні і в наш час , а набагато довше, навічно…
4,6(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
nyrlan13531
nyrlan13531
19.02.2023

Петр Гринев, главный герой исторического романа Александра Пушкина "Капитанская дочка", - благородный герой. В отличие от своего оппонента Алексея Швабрина, он всегда идет до конца и не меняет своей позиции под гнетом судьбы.

Например, когда место его службы - Белогорскую крепость - захватили бунтари, он не перешел на их сторону, но так поразил Емельяна Пугачева своей смелостью и благородством, что тот отпустил Петра на свободу. "Я природный дворянин, я присягал государыне - императрице", - говорит герой.

Но после подавления бунта Гринев оказался жертвой клеветы: Швабрин выдает его за сторонника Пугачева. Молодого офицера заключают под стражу, но впоследствии оправдывают. На чем же основывалась уверенность Петра? Он верит в силу добра и всегда остается на светлой стороне. Таким образом, автор романа подчеркивает: только человек чести может выйти из всех передряг целым и невредимым.

В книге Гринева ждала свадьба, а его "друга" Швабрина - трибунал. Петр остается примером нравственности и чести, которая и стала основой для победы над жизненными неурядицами.

Объяснение:

4,7(59 оценок)
Ответ:
20Bella04
20Bella04
19.02.2023

Главная героиня повести Бориса Васильева "Завтра была война" - персонаж удивительный. В начале произведения девятиклассница Искра Полякова отчаянно мечает о подвиге, хочет стать комиссаром. Она категорична и упрямо не допускает даже мысли о о том, что партия может  быть не права. Впрочем, в предвоенный 1940-й так думали многие.

Лидер, староста, хороший товарищ - все это об Искре. Во время чтения к ней искренне привязываешься, и переживаешь, когда она гибнет. Девушка умирает как герой, не показав страха, доказывая в очередной раз преданность родине. Но даже в ее голове в конце поселяются сомнения: все могут ошибаться, и партия, и комсомол. Взросление - процесс болезненный, и в случае Искры так и не завершившийся: как и многие, она отдала свою жизнь ради мира.

Я смотрела одноименный фильм, снятый режиссером Юрием Карой, но мне кажется, в книге Искра показана более полно и ярко.

Объяснение:

4,7(90 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ