Она была настойчива и, несмотря на трудности, шла к своей цели. Многие люди и животные, проникаясь сочувствием к этой храброй девочке ей на ее пути. Ее сердце было настолько теплым, добрым и полным любви, что чары не могли устоять перед ним. Ее слезы растопили сердце Кая, удалив из него осколок. Ее доброта и преданность заставили его плакать, и осколок из его глаза ушел с его слезами. После этого королева уже не могла иметь на ним власть и он стал прежним добрым и отзывчивым мальчиком.
Главный герой романа и один из любимых героев Гоголя. Ч. - незаконный сын богатого и известного в обществе чиновника. Он появляется практически перед самой смертью отца и становится наследником всего состояния. Ч. очень отличается от людей, принадлежащих к высшему обществу даже внешне. Это "массивный, толстый молодой человек с стриженою головой, в очках" с "наблюдательным и естественным" взглядом. Он воспитывался за границей, получил там хорошее образование. Ч. умен, имеет склонность к философским рассуждениям, у него очень добрый и мягкий нрав, он совершенно непрактичен. Его очень любит Хлестаков, считает его своим другом и единственным "живым человеком" среди всего высшего света.
Юдина повинна мати багатий духовних світ, бути привітною та доброю до оточуючих людей. Від того, як ми будемо відноситись до людей, так і люди будуть відноситись до нас. Для підтвердження цієї думки існує багато випадків з життя. Люди живуть в суспільстві і повинні дбати один про одного. Людина дбає про суспільство, а суспільство дбає про людину. Відомо багато випадків самопожертвування людини заради суспільства, а саме, під час війни, стихійного лиха. В суспільстві, як правило, цінуються права та інтереси кожної людини. Людина в суспільстві має не тільки права, але й обов’язкиНаприклад, я знав чоловіка, який був самотній та думав лише про себе. Він не поважав сусідів, співробітників, насміхався з калік та літніх людей. Цей чоловік вважав, що до нших людей йому не потрібна. Але сталося нещастя і він потрапив до лікарні. Хвороба виявилась дуже важкою, ліки дорогі, гроші закінчились. В нього не було друзів і він вважав, що ніхто йому не до Але він був поганої думки про людей. Сусіди та знайомі знали про скрутне становище цього чоловіка. Незважаючи на всі образи, вони вирішили йому до Люди приносили йому все, що мали – хто гроші, хто ліки, хто їжу. Чоловік був дуже вражений добротою людей, незважаючи на те, що він їм не зробив нічого хорошого. Цей випадок змусив його замислитись над відношеннями між людьми в суспільстві.Навіть у творчості Івана Котляревського “Наталка Полтавка” ми бачимо благородні вчинки людей. Автор твору змальовує нам пана Возного, як злу, лиху людину. Кохання Наталки він намагається здобути грошима. Але навіть така людина, як пан Возний, проявляє людяність і віддає наречену без сперечань, бо розуміє, що з ним вона буде нещасна.Отже, людину робить людиною її внутрішній та духовний світ, вміння до ншому у скрутному становищі та не бути черствим по відношенню до інших людей.