М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
никита3497
никита3497
28.03.2020 23:53 •  Литература

Права людини на щастя, прагнення до втіхи і радощів житя у творчості омара хаями

👇
Ответ:
ivankn
ivankn
28.03.2020
Тема.   утвердження ідеї права людини на щастя, прагнення до втіхи та радощів життя  у   творчості   омара   хайяма.мета:   продовжити ознайомлення учнів із творчістю о. хайяма; поглиблювати навички аналізу  рубаї; розвивати навички виразного читання; сприяти вихованню моральних якостей  школярів.обладнання:   тексти   творів   о.   хайяма   (у   перекладах   на   вибір   учителя).хід урокуми — сонце щастя й   горя океан…злі й   добрі ми, довершені й   нікчемні…омар хайямi.   актуалізація   опорних   знань   учнів     бесіда    на   повторення.—   в   якій   формі   класичної   поезії   сходу   омар   хайям   став   неперевершеним   май-стром? — як ви думаєте, що приваблювало поета в   цьому жанрі? ii.   оголошення   теми,   мети   та   епіграфа   урокуробота   з    епіграфом.— як, на вашу думку, слід розуміти слова омара хайяма, котрі є епіграфом уроку? —   чи   можна   стверджувати,   що   саме   людина   є   головним   об’єктом   спостережен -ня майстра? iii.   сприйняття   і   засвоєння   учнями   навчального   матеріалу   1.   слово   вчителя.омар   хайям   завжди   прагнув   до   знань,   ніколи   не   соромився   вчитися.   найбіль-ше,   що   цінував   поет   у   людях,   було   не   багатство,   а   розум.   сучасники   згадували,   що  він ніколи не плазував перед грішми, а   схилявся лише перед мудрістю. усе життя по-ет-філософ прагнув пізнати людину й   зрозуміти сенс її буття.якою ж омар хайям бачив людину і   про що мріяв, які ідеали утверджував? най-краще про це нам розкажуть його вірші.   2.   виразне   читання   учнями    віршів   о.   хайяма.(учні виразно читають вірші о. хайяма, в   яких говориться про людину, її існу-вання, оспівується кохання, радощі життя.)   3.   бесіда   за   прочитаним.— що, на вашу думку, найбільше любив поет? — які моральні риси цінував митець у   людях? (чесність, незалежність, гідність,  добро, справедливість, порядність, вірність у   дружбі   як   омар   хайям   ставився   до   радощів   буття?   (він   утверджував   право   кожної  людини на щастя. поет любив життя, сприймав його в   усій повноті.)   — яким, на вашу думку, було світосприйняття поета? (незважаючи на нещастя,  яких він зазнав чимало, поет був оптимі якою постає у   віршах кохана жінка? (поет схиляється перед її вродою, чесно-тами, радіє любовним утіхам, сумує за коханою.)   4.   коментар   учителя.є в   омара хайяма вірші, сповнені сумнівів, розчарувань, спричинених негараз -, , людською ницістю. але він зажди залишався великим гуманістом.хоча   поет   жив   самотньо,   серце   його   пізнало   радощі   кохання.   для   омара   хайя-ма кохана — це «чарівна троянда», «стрункий кипарис», жадана й   ніжна. в одному  з   віршів він називає себе «рабом пристрастей». за такі слова йому не раз доводилося  страждати від недоброзичливості деяких сучасників. але поет не цурався земних ра -дощів і   вважав, що кожна людина має право на щастя. оспівування кохання, земних  утіх, вина (але не пияцтва! ) оптимістичного звучання його творам. у ліриці  поета, крім філософських, звучать і   гедоністичні мотиви.   5.   словникова   робота.гедонізм   (гр. hedone   —   насолода)   —   етичне   вчення,   яке   проголошує   сьогоденну  насолоду й   чуттєві втіхи найвищим благом та метою життя.   6.   творчі    завдання.—   визначте   особливості   рубаї   як   ліричного   жанру.   (лаконізм,   філософська  глибина, гнучкість форми, чітка   які   художні   засоби   виразності   використовує   автор?   наведіть   приклади.  (епітети: юність бистронога, вічний поріг, друг гідний, гордий небосхил; метафори:   нас   переслідує   неволя   навісна;   життя   розвіявши;   о   світе!   сидиш   недвигою   у   башті  гніву й   чи можна говорити про афористичність рубаї? (так, але глибока філософська  думка висловлена коротко, стисло і   влучно, завдяки цьому рубаї стали самостійними  наведіть приклади поезій омара хайяма, що сприймаються як афо ризми.   7.   узагальнююча    бесіда.— пригадайте, як називали омара хайяма сучасники. чому? аргументуйте свою  думку. (перекладачем думок неба на мову людей.)   8.   заключне   слово    вчителя.високі   й   прекрасні   істини   відомі   тільки   небу.   але   є   люди,   що   прагнуть   пізнати  їх.   таких   сміливців   не   зупиняють   глузування   натовпу,   образливі   вигуки,   сірість  і буденність життя, людська метушня. вони здатні піднятися над усім цим, бо прагнуть  довершеності,   найперше   —   у   власній   душі.   кожний   новий   крок   на   цьому   шляху  наближає їх до вічності.омар хайям переборював негаразди свої і   свого часу завдяки творчій уяві, глибині,  космічності мислення. його твори і   нині приваблюють мільйони читачів.iv.   закріплення   вивченого   матеріалу   1.   виразне   читання   рубаї    о.   хайяма.(на вибір учнів.)   2.   підсумкова   бесіда.— чим приваблюють поезії омара хайяма сучасного читача? — у чому, на вашу думку, полягає значення поезії о. хайяма для світової літе-ратури?   3.   творча    робота.—   письмово   проаналізуйте   одну   з   поезій   омара   хайяма   (на   вибір   учителя   або  учня).v.   є   завданнязакінчити   письмовий   аналіз   поезій   о.   хайяма.   підготувати   повідомлення   про  життя і   творчість рудакі та гафіза.
4,6(62 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Kristibabiba098
Kristibabiba098
28.03.2020

Действие романа начинается 20 мая 1859 года. Молодой человек, только что закончивший университет, Аркадий Кирсанов едет на постоялый двор, где его ждет отец – Николай Петрович. Николаю Петровичу Кирсанову сейчас 43 года, но выглядит он уже не очень молодо. Он волнуется перед встречей с сыном. Тем более, что сын едет не один – вместе с ним в имение должен приехать и его студенческий друг Евгений Васильевич Базаров. 

 

   Николай Петрович всю свою жизнь посвятил воспитанию сына. Даже когда Аркадий уже был студентом, Николай Петрович жил в Петербурге вместе с ним, знакомился с его друзьями и старался понять, чем живет современная молодежь. Жена Николая Петровича умерла 12 лет назад, и сейчас сын Аркадий и брат Павел Петрович были самыми близкими для него людьми. Правда, была еще девушка по имени Фенечка, которую Николай Петрович любил, и у которой был от него ребенок, но этот факт помещик старался пока держать в тайне от сына.


   Знакомство Павла Петровича Кирсанова и Евгения Базарова сразу же перерастает во взаимную неприязнь. Уже на следующий день между ними вспыхивает крупная ссора, зачинщиком которой, по правде говоря, становится Павел Петрович. Для Базарова нет ничего такого, что бы он не отрицал. Он считает, что искусство не может быть ценнее и важнее, чем химия, а наука - это прежде всего практика, и только потом теория. Нигилизм (то есть, отрицание всего) Базарова кажется Павлу Петровичу просто кощунственным. Он не может понять, как можно отрицать все, в том числе, и любовь, которую он, Павел Петрович, однажды испытал, и которая опустошила его настолько, что он после расставания с любимой не был больше ни на какие чувства или мысли. Базаров же убеждает его в том что он и его брат совсем не представляют себе, что такое современная жизнь. 

 

   В губернском городе Базаров и младший Кирсанов встречают тех, кто считает себя последователями Базарова – Ситникова и Кукшину. Они ничему не учатся и не овладевают никакой профессией, но их нигилизм дошел до такой степени, что они оставляют далеко позади себя даже самого Базарова. 


   Аркадий знакомится с Одинцовой, ему кажется, что он влюблен в нее. На самом деле, это не так – его чувство просто надумано. А вот Базаров заинтересовался Одинцовой всерьез, и мечты его вовсе не о том, как он читает ей стихи под луной, а о чем-то большем.

 

   Приехав к Анне Сергеевне домой, друзья знакомятся с ее младшей сестрой Катей, с которой сближается Аркадий.


   Базаров уезжает от Анны Сергеевны, так как не желает становиться «рабом своей страсти», желает оставаться независимым от всего. Одинцова не протестует против его отъезда, так как тоже считает, что главное – не страсть, а спокойствие.

 

   Базаров едет к своим родителям, но не может прожить с ними, не испытав скуки, и пары дней. Он возвращается в имение к Кирсановым, где из-за вольности в отношении к Фенечке, вынужден драться на дуэли с Павлом Петровичем. Базаров его легко ранит и сам же оказывает первую Но после этой дуэли Павел Петрович начинает настаивать на том, чтобы его брат женился на Фенечке, хотя раньше он активно выступал против этого.


   Базаров расстается с Аркадием и Одинцовой и переезжает жить к своим родителям. Вскоре, вскрывая труп человека, умершего от тифа, он заражается и умирает. Перед смертью он объясняется с Одинцовой, которая приезжает попрощаться с ним. Через полгода после этих событий происходит сразу две свадьбы – Аркадий венчается с Катей, а Николай Петрович с Фенечкой. Аркадий берет на себя управление имением и достигает в этом большого успеха. Николай Петрович занимается общественной работой. Павел Петрович уезжает жить в Дрезден. А на могилу Базарова часто приходят его престарелые родители и горюют о безвременно ушедшем от них сыне.

4,4(44 оценок)
Ответ:
динара1316
динара1316
28.03.2020
Митраша рано лишился своих родителей. Он был млачьше своей сестры на два года. Мальчик очень смелый, он не побоялся пройти по опасной дороге. Он пытался подражать своему отцу: выучился делать деревянную посуду, когда брат и сестра собирались за клюквой, Митраша оделся по отцовски. Так же он вспоминает, как отец наставлял его мать и пытается учить Настю. 
На нем лежит и всё мужское хозяйство и общественное дело. Он бывает на всех собраниях, старается понять общественные заботы.
Автор описывает его с большой нежностью. Прозвище “Мужичок-в-мешочке” означает, что Митраша, хотя и невелик пока, но уже обладает качествами “мужичка”. 
4,5(95 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ