у поэтов стихи, как дети, от женщин.от плохих мужей женщины не уходят. уходят от хороших.он так смело признается в любви, что сразу видно — у него есть опыт.в любимом человеке ничего не раздражает, и любимый человек поэтому всегда бывает таким, как надо для тебя в ту или иную минуту.— как ты похудела! ты делаешь гимнастику? или не ешь хлеба? посоветуй, мне тоже надо похудеть. — худеют, когда еда становится не самой главной радостью в жизни.от легкой, неглубокой любви, вернее, от увлечения — хорошеют, от глубокой любви, от любви-страсти — дурнеют.женщина, сильно и глубоко чувствующая и много думающая, редко сохраняет долгую молодость лица.некрасивая женщина с красивым военным мужем в магазине. народ обратил на них внимание. а она: «вы меня извините. но как красоту делили — я спала, а как счастье делили — я проснулась! » и люди умолкли, оторопели.я заметила, что мужчины ищут мужской дружбы тогда, когда не находят себя в женщине, в любви к женщине.все эти мужские братства, компании сродни монашеским орденам. человек может иметь семью, жену, детей и все равно быть одиноким, искать духовного родства. но мужчина, нашедший в женщине свое отечество, часто не имеет друзей среди мужчин.страсть — это шторм, а любовь — климат, включающий в себя и шторм, и штиль.некоторые жены говорят о своих мужьях так, словно держат в своем доме крупное капризное животное: — он этого есть не будет… или: — его оттуда не вытащишь. я звала, а он уперся — и ни в какую…юг притупляет мысли, но обостряет чувства.о маленькой, тесной кухне хозяйка говорила, что она ей узка в бедрах.
Як часто в житті так буває: спочатку ми зробимо, а потім міркуємо, чи правильно це було. Так само вчинила й героїня п'єси Генріка Ібсена "Ляльковий дім". Чи не здається нам, читачам, безглуздим її вчинок: вісім років прожити разом із чоловіком, урятувати його в тяжкий час, а тоді, коли вже є домівка, малі діти, щастя, втекти? На перший погляд так, але кожен повинен поставити перед собою одне-єдине запитання, коли прочитає цю книгу: "А чи таким не вірним був цей крок? Що штовхнуло героїню на це?"
Здавалося б, вона має все, про що лише можна мріяти: діти, коханий чаловік, домівка, гроші (хоча й мало, але вистачає)... Проте я вважаю, що цей шлюб ще на самому початку був приречений на розлучення. Згадаємо, як Торвальд забороняє їсти улюблене печиво своїй дружині, мотивуючи це тим, що вона зіпсує свої прекрасні зуби. Чи стала би так робити людина, яка по-справжньому кохає? Мені здається, ні! А ялика у затишному домі Нори? Вона самотньо стоїть у кутку, забута всіми, майже не прикрашена. Я вважаю, що це образ-символ самої хозяйки: вона так само почувала себе поруч із чоловіком. Він - велика людина, він завжди повинен бути "на висоті", а хто вона? Лише його додаток у житті...
Таким чином, Нора й Торвальд розлучилися не через фальшивий вексель, як може подумати неуважний читач та сторонній глядач, а через моральний розлад у сім'ї: на Нору наче тиснуть всі ті умови життя, які створює їй чоловік: те не можна, сюди не ходи, грошей багато не витрачай, це не іж... Вона справді стала для нього іграшкою, його "лялькою-дружиною", як у батька була його "лялькою-донькою".