М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
thecartel777
thecartel777
30.10.2021 13:20 •  Литература

Почему войне в поэме "василий тёркин" пренадлежит одна из главных ролей 40

👇
Ответ:
Sania24sania
Sania24sania
30.10.2021
Василий Теркин показывает сущность простого , смелого , мужественного , веселого солдата и защитника . Он не просто герой произведения , он показывает общие черты русского солдата.
4,6(17 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ivankn
ivankn
30.10.2021
Тема.   утвердження ідеї права людини на щастя, прагнення до втіхи та радощів життя  у   творчості   омара   хайяма.мета:   продовжити ознайомлення учнів із творчістю о. хайяма; поглиблювати навички аналізу  рубаї; розвивати навички виразного читання; сприяти вихованню моральних якостей  школярів.обладнання:   тексти   творів   о.   хайяма   (у   перекладах   на   вибір   учителя).хід урокуми — сонце щастя й   горя океан…злі й   добрі ми, довершені й   нікчемні…омар хайямi.   актуалізація   опорних   знань   учнів     бесіда    на   повторення.—   в   якій   формі   класичної   поезії   сходу   омар   хайям   став   неперевершеним   май-стром? — як ви думаєте, що приваблювало поета в   цьому жанрі? ii.   оголошення   теми,   мети   та   епіграфа   урокуробота   з    епіграфом.— як, на вашу думку, слід розуміти слова омара хайяма, котрі є епіграфом уроку? —   чи   можна   стверджувати,   що   саме   людина   є   головним   об’єктом   спостережен -ня майстра? iii.   сприйняття   і   засвоєння   учнями   навчального   матеріалу   1.   слово   вчителя.омар   хайям   завжди   прагнув   до   знань,   ніколи   не   соромився   вчитися.   найбіль-ше,   що   цінував   поет   у   людях,   було   не   багатство,   а   розум.   сучасники   згадували,   що  він ніколи не плазував перед грішми, а   схилявся лише перед мудрістю. усе життя по-ет-філософ прагнув пізнати людину й   зрозуміти сенс її буття.якою ж омар хайям бачив людину і   про що мріяв, які ідеали утверджував? най-краще про це нам розкажуть його вірші.   2.   виразне   читання   учнями    віршів   о.   хайяма.(учні виразно читають вірші о. хайяма, в   яких говориться про людину, її існу-вання, оспівується кохання, радощі життя.)   3.   бесіда   за   прочитаним.— що, на вашу думку, найбільше любив поет? — які моральні риси цінував митець у   людях? (чесність, незалежність, гідність,  добро, справедливість, порядність, вірність у   дружбі   як   омар   хайям   ставився   до   радощів   буття?   (він   утверджував   право   кожної  людини на щастя. поет любив життя, сприймав його в   усій повноті.)   — яким, на вашу думку, було світосприйняття поета? (незважаючи на нещастя,  яких він зазнав чимало, поет був оптимі якою постає у   віршах кохана жінка? (поет схиляється перед її вродою, чесно-тами, радіє любовним утіхам, сумує за коханою.)   4.   коментар   учителя.є в   омара хайяма вірші, сповнені сумнівів, розчарувань, спричинених негараз -, , людською ницістю. але він зажди залишався великим гуманістом.хоча   поет   жив   самотньо,   серце   його   пізнало   радощі   кохання.   для   омара   хайя-ма кохана — це «чарівна троянда», «стрункий кипарис», жадана й   ніжна. в одному  з   віршів він називає себе «рабом пристрастей». за такі слова йому не раз доводилося  страждати від недоброзичливості деяких сучасників. але поет не цурався земних ра -дощів і   вважав, що кожна людина має право на щастя. оспівування кохання, земних  утіх, вина (але не пияцтва! ) оптимістичного звучання його творам. у ліриці  поета, крім філософських, звучать і   гедоністичні мотиви.   5.   словникова   робота.гедонізм   (гр. hedone   —   насолода)   —   етичне   вчення,   яке   проголошує   сьогоденну  насолоду й   чуттєві втіхи найвищим благом та метою життя.   6.   творчі    завдання.—   визначте   особливості   рубаї   як   ліричного   жанру.   (лаконізм,   філософська  глибина, гнучкість форми, чітка   які   художні   засоби   виразності   використовує   автор?   наведіть   приклади.  (епітети: юність бистронога, вічний поріг, друг гідний, гордий небосхил; метафори:   нас   переслідує   неволя   навісна;   життя   розвіявши;   о   світе!   сидиш   недвигою   у   башті  гніву й   чи можна говорити про афористичність рубаї? (так, але глибока філософська  думка висловлена коротко, стисло і   влучно, завдяки цьому рубаї стали самостійними  наведіть приклади поезій омара хайяма, що сприймаються як афо ризми.   7.   узагальнююча    бесіда.— пригадайте, як називали омара хайяма сучасники. чому? аргументуйте свою  думку. (перекладачем думок неба на мову людей.)   8.   заключне   слово    вчителя.високі   й   прекрасні   істини   відомі   тільки   небу.   але   є   люди,   що   прагнуть   пізнати  їх.   таких   сміливців   не   зупиняють   глузування   натовпу,   образливі   вигуки,   сірість  і буденність життя, людська метушня. вони здатні піднятися над усім цим, бо прагнуть  довершеності,   найперше   —   у   власній   душі.   кожний   новий   крок   на   цьому   шляху  наближає їх до вічності.омар хайям переборював негаразди свої і   свого часу завдяки творчій уяві, глибині,  космічності мислення. його твори і   нині приваблюють мільйони читачів.iv.   закріплення   вивченого   матеріалу   1.   виразне   читання   рубаї    о.   хайяма.(на вибір учнів.)   2.   підсумкова   бесіда.— чим приваблюють поезії омара хайяма сучасного читача? — у чому, на вашу думку, полягає значення поезії о. хайяма для світової літе-ратури?   3.   творча    робота.—   письмово   проаналізуйте   одну   з   поезій   омара   хайяма   (на   вибір   учителя   або  учня).v.   є   завданнязакінчити   письмовий   аналіз   поезій   о.   хайяма.   підготувати   повідомлення   про  життя і   творчість рудакі та гафіза.
4,6(62 оценок)
Ответ:
Alice5u811
Alice5u811
30.10.2021
Как бы то не было, человеку нужно знать, чем живет его народ. что бы знать хоть какие-то представления о фольклоре нужно как большо читать былины, сказки, басни и пословицы. фольклор же открыл шлюзы обыденной разговорной речи, источники словесной образности и сказочной фантазии.

жанры фольклора
произведения устного народного творчества принято делить на три разновидности:

лирические;
эпические;
драматические.
как и в художественной , эпос, лирика (что это? ) и драма (что это? ) представлены традиционными для каждого из родов жанрами. лирические песни раскрывают сокровенные темы народной жизни.

народное творчество

выделяют следующие их виды:

;
любовные;
свадебные;
похоронные;
трудовые;
дорожные (ямщицкие);
разбойничьи;
шуточные.
эпические жанры – это былина, сказка, сказ, быль, небылица, быличка, бывальщина.

малые жанры фольклора — пословица, поговорка, скороговорка, загадка, прибаутка — тоже элементы эпоса.

особенности фольклорных произведений


внимательно вчитавшись в определение, можно выделить несколько важных признаков фольклора:

. произведения народного творчества в глубине веков и постепенно отшлифовываются, обретая новые варианты, формы и оттенки значений.
коллективность. рождение новой песни или сказки (что это такое? ) нельзя считать состоявшимся, если она не была воспринята множеством слушателей-исполнителей. её и рассказывают многократно, передавая из уст в уста. окончательная оценка и последующая обработка фольклорного произведения возможна лишь в коллективе.
анонимность. фольклорные произведения общими усилиями – выделить одного автора невозможно. имя того, в чьей голове впервые созрела та или иная выдумка, скрыто. оно не имеет значения, так как мысли и образы общедоступны и всенародны.
вариативность. любое народное творение имеет несколько вариантов исполнения. например, у сказки «царевна-лягушка» насчитывается более 20 вариантов. в одном из них у царевны появляется неизвестный жених, к которому она улетает, в другом действует кощей.
елена прекрасная

есть версия с участием елены прекрасной, есть такая, в которой действуют сразу 3 бабы-яги (прямо вселенная marvel какая-то).
повторяемость (цикличность). модель фольклорного времени – это круг, колесо. события сменяют друг друга в строго определённой последовательности, начало сходится с концом, сиюминутность сливается с вечностью.
кумулятивность. это непривычное для слуха слово означает, что фольклор вбирает в себя лучшее, чем живёт душа народа, нации. он сохраняет традиции, воспевает идеалы, передаёт ценнейшую информацию о прошлом и будущем через особые культурные коды.
фольклор – это наша генетика. если народ исчезнет с лица земли, «собрать по кусочкам» его культуру можно будет с сказок, преданий, пословиц, песен.
4,7(97 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ