Жизнь горцев в ауле по тексту "Кавказский пленник":
В произведении Толстого очень точно описывается быт горцев. Автор пишет, что они «едят руками, и руки все в масле». Затем они отправляются мыть руки, а потом молятся после еды. Для горцев вера имеет огромное значение. Также автор описывает некоторые обряды народа, например похороны: «Завернули мертвого в полотно, без гроба, вынесли под чинары за деревню, положили на траву. Пришел мулла, собрались старики, полотенцами повязали шапки, разулись, сели рядком на пятки перед мертвым». А затем добавляет, описывая поминки: «Три дня ели кобылу, бузу пили, покойника поминали. Все татары дома были».
Также Толстой отмечает роль семьи для человека, описывает семейный уклад, который может удивить русского человека: «У него было три жены и восемь сынов. Все они жили в одной деревне». Для горцев важно оставаться человеком чести и долга. Мы знакомимся со стариком, у которого случилась беда – всю семью убили, а последний выживший сын продался русским: «Старик поехал и сам продался русским. Пожил у них там три месяца, нашел там своего сына, сам убил его и бежал.
Объяснение:
Кожна людина- криниця суспільства. Ми ніби частинка пазлу . Ми має риси вдачі, як і нашої матері та силу, як в батька.
На уроці літератури ми ознайомились з твором А. де Сента-Екзюпері "Маленький принц", який розповідає про взаємовідносин и дорослих і дітей, про те як люди не цінять те, що їх оточує, про віддану любов і міцні дружбу, про стосунки людей один з одним.
Маленького принца дивують розміри нашої планети і те, що ми не дружемо один з одним, навіть якщо ми сусіди на "цій жорсткій, як граніт планеті". Ми люди, ми суспільство. Кожен з нас має окремі однакові риси один з одним, кожен з нас діамант з власним ювеліром , це і відрізняє нас від тварин.
Є таке висловлювання-"Скажи мені хто твій друг, і я скажу, хто ти". Людей змінює їх оточування, психологічні подразники і соціум, але кожен із нас має свій внутрішній характер. Хоч ми і схожі, але кожен з нас має свої перлини і темні сторони