1) Рей Бредбері народився 22 серпня 1920 року в місті Уокиган, штат Іллінойс.
Під час Великої депресії в 1934 році родина Бредбері переїхала в Лос-Анджелес, прийнявши за родича сім'ї. Там Реймонд в 1938 році закінчив середню школу. Три наступні роки свого життя юнак провів, продаючи газети на вулицях Лос-Анджелеса, так як грошей на вищу освіту не було.
Бредбері вперше спробував себе в літературі в 12 років, коли написав продовження до «Великому воїнові Марса» Е. Берроуза.
Перша його публікація - це вірш «Пам'яті Вілла Роджерса», яке було опубліковано в 1936 році.
У 1937 році Бредбері вступив в лос-анджелеську «Лігу наукових фантастів». Розповіді Бредбері почали публікуватися в дешевих журналах.У той час Бредбері багато працював, поступово відточуючи літературну майстерність і формуючи індивідуальний стиль. У 1939-1940 рр. він видавав мімеографічні журнал «Футура фантазія». До 1942 року Бредбері остаточно перестав продавати газети і повністю перейшов на літературну заробіток, створюючи до 52 оповідань на рік.
У 1946 році в книжковому магазині Лос-Анджелеса Бредбері зустрів працювала там Сусану маклюри (Меггі), яка стала згодом кохання свого життя. 27 вересня 1947 року Меггі і Рей уклали шлюб, у них народилося чотири дочки.Бредбері написав одинадцять романів, найбільшу популярність з яких отримали ранні роботи: «Марсіанські хроніки» (1950), «451 градус за Фаренгейтом» (1953) і «Вино з кульбаб» (1957). Також письменник створив 21 п'єсу і 28 сценаріїв для кінофільмів
Рей Бредбері був автором і ведучим циклу телепередач з 65 міні-фільмів за мотивами його оповідань. Цикл називався «Театр Рея Бредбері» і виходив з 1985 по 1992 рік.
Після 1963 року Бредбері продовжив публікувати нові розповіді, але також активно сконцентрувався на іншому жанрі -драме.
Деякі зі своїх ранніх оповідань Бредбері в 1984 році перевидав в спеціальному збірнику «Спогад вбивства», а пізніше опублікував детективний роман «Смерть - справа самотня». Також в той час на кабельному телебаченні почав виходити серіал «Театр Рея Бредбері», в якому були екранізували багато розповідей письменника. У цей період життя Бредбері отримав безліч нагород в галузі літератури і мистецтва в цілому.
Навіть в літньому віці письменник продовжував писати. У 79 років Бредбері переніс інсульт, після чого всі останні роки життя був прикутий до інвалідного крісла.
Бредбері помер після тривалої хвороби 5 червня 2012 року в Лос-Анджелесі у віці 91 рік.
3) 1. Черга на майдані.
2. Захисник Грігзбі.
3. СВЯТА.
4. Мона Ліза.
5. УСМІШКА.
4)Жанр - Фантастика, антиутопія, оповідання
Тема - Твір про те, як у далекому майбутньому люди знищили «Джоконду» Леонардо да Вінчі, а маленький хлопчик Том врятував шматочок полотна з усмішкою Джоконди; про майбутнє людства, занепад цивілізації, загибель краси, ідеалів.
Ідея - Бредбері утверджує, що краса, увічнена в шедеврах світового мистецтва, знайде свою стежку до людських сердець. Духовне відродження людства починається з духовного відродження кожної людини.
Герої: картина Л. да Вінчі «Джоконда», хлопчик Том, Грігсбі, один з черги, натовп, поліція
5) Том - головний герой твору "Усмішка" Бредбері. Це хлопчик, який активно взаємодіє з дорослими. Він дуже кмітливий та розумний для свого віку. Проте, він не перестає буди дитиною. Том щирий, відкритий, добрий, як і більшість дітей. Він не здатен на зраду, підлість. Саме це і робить його позитивним героєм, який викликає повагу. Мені Том дуже імпонує своєю світлістю. Він дуже приємний. Незвичайним в нього ж погляд на світ. Кожному зі своїх однолітків я рекомендую цей твір для прочитання, адже, познайомившись із Томом, можна по-іншому подивитись на знайомий нам світ.
Объяснение:
ответ:
1. завдяки майстерні передачі образів в своїх творах, його називали єврейським марком твеном. до речі, алейхем був знайомий з ним особисто, і твен зізнався, що вважав себе американським шолом алейхемом. 2. у юнацькому віці йому дуже сподобався твір «робінзон крузо». настільки надихнувшись їм, хлопчик в 15 років написав свою, єврейську версію крузо. і з цього моменту він твердо вирішив стати письменником. 3. майже все своє життя прожив в одесі. але через гоніння на євреїв змушений був переїхати в америку, де і прожив до кінця життя. 4. справжнє ім’я письменника – соломон наумович рабинович. 5. одного разу в 1876 році він став працювати ім учителем у одного багатого підприємця, навчаючи його дочку, голде лоєва (єврейку). закохавшись в свою ученицю, шолом алейхем розумів, що благословення її батька йому не домогтися, так як він сам бідний. але через 6 років голде всупереч волі батька все – таки стала дружиною письменника і навіть народила йому 6 дітей! 6. тісно спілкувався зі львом толстим, антоном чеховим, володимиром короленко і максимом горьким. 7. його батько займався виготовленням вин. навіть володів льохом «продаж різних вин південного берега». мати померла від холери, коли йому було всього 13 років. 8. у 1880 році працював в лубнах на посаді казенного рабина – зв’язковим між місцевою владою і громадою євреїв. 9. починає публікуватися в першій газеті на ідиші «фолксблат». до нього приходить слава і популярність. 10. після смерті свого багатого тестя, шолом переїжджає до києва, і починає грати на біржі. навіть 5 років не минуло, як він спустив всю спадщину і пустився в «подорож», бігаючи від кредиторів.
джерело: довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
объяснение: