"Вечера на хуторе близ Диканьки" Н.В.Гоголя - это сборник его повестей, состоящий из двух частей. В первую часть входят такие повести, как "Сорочинская ярмарка", "Вечер накануне Ивана Купала", "Майская ночь, или утопленница", "Пропавшая грамота".
Во вторую часть входят повести: "Ночь перед Рождеством", "Страшная месть", "Иван Иванович Шпонька и его тетушка", "Заколдованное место".
Все эти повести объединяются вымышленным образом пасичника Рудого Панька, который якобы является его издателем. Такой прием мы уже встречали у А.С.Пушкина в его "Повестях Белкина". Гоголь опубликовал свой сборник в 1831 году. Все повести объединяется в сборник, потому что в них Гоголь изобразил яркий мир простого украинского народа, его обычаи, юмор.
Дать краткое содержание всех повестей - это нереально
В центрі розповіді – звичайний рядовий боєць Іван Терешка. Він родом з Білорусії, це фізично міцний 25-річний хлопець; знайома з дитинства селянська праця загартувала його, зробила сильним і витривалим. В полку він нічим не виділявся серед інших піхотинців, за колишні бої отримав три подяки від командування та дві медалі «За відвагу» і думав, що на більше не здатний. Волею випадку Іван опинився в полоні у німців. Епізод полонення постійно переслідує його в нічних кошмарах (адже тоді, за законом військового часу, здатися в полон автоматично означало стати на бік ворога, тобто зрадити Батьківщині. Не можна допустити, щоб тебе взяли живим в полон. Недарма письменник загострює увагу на цій проблемі. “Нельзя срывать злость на пленных, – з гіркотою думає Іван, – плен – не проступок их, а несчастье, они не сдались в плен – их взяли, а некоторых даже сдали, предали – было и такое”. Івана Терешко, який і в таборі не дозволив себе затоптати, роздавити в нім людину, а після того, як ковтнув повітря свободи і любові, що став ще сильніше, твердіше духом, — він готовий до смертельної сутички з фашистами. Доля підготувала цій людині щось страшніше за смерть: «вибір» Івана, можливо, найнестерпніший для людини, найстрашніший з усіх, які є в повістях Бикова.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/alpiyska-balada-harakteristika-dzhuliyi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua