М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
tyrda45
tyrda45
02.06.2023 15:58 •  Литература

Чому твір "євгеній онєгін" о с пушкін назвав роман у віршах?

👇
Ответ:
emv63756
emv63756
02.06.2023

Чимало літературознавців намагалися визначити жанр роману «Євгеній Онєгін». Його називали і соціально-побутовим, і соціально-психологічним, і соціально-аналітичним, навіть «енциклопедією» російського життя. І кожне визначення до певної міри є справедливим, але переліченими жанрами можна визначити й інші твори, які зовсім не схожі на роман Пушкіна. Довіримося автору, який у посвяті назвав цей твір «вільним романом». І справді, перше, що вражає кожного читача цього роману,— свобода. Вона відчувається в усьому. Вірші роману легкі, невимушені, наче автор зовсім не докладав зусиль, щоб створити їх. А між тим, роман — подвижницька праця, подвиг упродовж семи років. А грандіозна будівля, яка складається з тисяч віршових рядків, вийшла напрочуд легкою і вишуканою. Зведення цієї будівлі стало можливим завдяки відкриттю Пушкіна — особливій «онєгінській» строфі. На перший погляд, відкриття це формальне, але саме воно дає змогу не лише утримувати всю конструкцію, а й змінювати її, добудовувати, вміщувати найрізноманітніший зміст.

Поетична мова роману пов’язана з узагальнюючою роллю роману у віршах. І для автора це був певний підсумок, тому мова набуває афористичності.

У романі «Євгеній Онєгін» представлені всі рівні російського життя: тут і вищий світ Петербурга, і дворяни-самітники, і провінційне товариство, і кріпаки Ленських, і громадське життя (театр, бали), і приватний, сімейний побут, і народні гадання, і «золота молодь», і селянин, що їде до міста, і різноманітні картини природи. Енциклопедичне охоплення російської дійсності стало можливим завдяки особливому прийому — наявності образу автора. Автор-оповідач виступає в різних особах: він друг і хороший знайомий Онєгіна, покровитель і захисник Тетяни, поет, що експериментує з новими принципами зображення дійсності, він свідок подій, що відбуваються в романі. Образ автора сприяє розширенню часових і просторових меж роману, створює атмосферу вільної сюжетної та композиційної активності. Автор звертається до читачів, скеровує їхню увагу, пояснює події, тобто налагоджує взаємодію автора й читача.

Герой і автор постійно міняються місцями. Саме ліричні відступи й виконують функцію створення «енциклопедії російського життя». Афористичність мови дозволяла показати у творі не тільки зовнішнє життя, а і його глибинну сутність. Іноді автор, як політик, звертає увагу на причину розорення поміщиків, збіднення селян. Розуміє, що не можна старими методами вийти з економічної кризи, розмірковує про демократизм Заходу. Його цікавить і стан сучасної йому освіти, і доля жінки в суспільстві. Автор не скутий заданою темою, він вільний у своїх роздумах і тому є цікавим співрозмовником.

Роман починається внутрішнім монологом Онєгіна, з якого читач отримує певне уявлення про внутрішній світ героя. А потім слово бере автор і розповідає про умови формування цього внутрішнього світу. Із розповіді про минуле героя читач довідується, що Онєгін — типовий представник петербурзької «золотої молоді», що ніяких «романтичних» умов життя цей юнак не знав. Типове у герої роману відчули сучасники поета, один із критиків першої глави роману так і зауважив, що «героїв», подібних до Онєгіна, «зустрічаємо дюжинами на всіх великих вулицях». Такими ж типовими постають і сільські поміщики, і світське товариство Петербурга та Москви.

 

Проте Онєгін — характер індивідуальний. Розкрити саме індивідуальність Онєгіна Пушкіну допомагає принцип контрасту. Онєгін не тільки протиставляється «світу», але й героям, близьким до нього,— Ленському, Тетяні. На принципі контрасту будував Пушкін і образ Тетяни.

Висновок. Героїв роману Пушкіна називали «типовими винятками», бо вони, уособивши найважливіші риси характерів, не втратили своєї індивідуальності. Романом «Євгеній Онєгін» розпочався процес розквіту російської літератури, який вивів її на чільне місце у світовому літературному процесі. Проблема, яку поставив Пушкін у романі,— людина й сучасність, «герой сучасності» — стане однією з провідних у російській літературі ХІХ століття.

Опорні поняття: соціальний роман, роман у віршах, психологічний тип, індивідуальність героя, умови формування характеру.

4,6(47 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
даналеди
даналеди
02.06.2023
Мне удалось посетить чудесный Хваслынский заповедник, который находится на горе Багданихе. В ту пору была осень и листья украшали вид деревьев. Красные, жёлтые, оранжевые, багровые цвета окружали меня. У каждого дерева будто свой личный стиль! Местами мелькали животные и муравьи достраивали свой муравейник. Они торопились и вскоре все забежали в новое "здание". Гора медленно поднималась вверх. Вскоре мы добрались до вершины. С вершины можно было увидеть реку и закат пылающего солнца. Я очень здорово провела время в этом чудесном заповеднике! - - Бери если понадобится
4,4(81 оценок)
Ответ:
yaremhykv04
yaremhykv04
02.06.2023

          Сравнение Барбоса и Жульки:

Происхождение:

Барбос⇒ происходит от дворняжки и овчарки.

Жулька⇒ комнатная собачка.


Основная черта:

Барбос⇒отвага, неряшливость, воинственность.

Жулька⇒ кокетсво, вежливость, деликатность.

Отношение к еде:

Барбос⇒ не аккуратный, очень любит кушать, делает это бесцеремонно. Но он ведь дворовой пес, поэтому привык выживать. Он может скушать не только свое, но и чужое.

Жулька⇒ культурная, особой охоты к еде не проявляет. Иногда ее даже приходится приглашать на трапезу.


Отношение к людям:

Барбос⇒ сердитое, гневливое. Но дружит с детьми.

Жулька⇒ ласковое, доверчивое, дружественное.


Отношение к друг другу:

Барбос⇒ искренне любит Жульку, пытается ее защитить, поддержать.

Жулька⇒ любит Барбоса, трогательно и искренне к нему относится.

4,6(34 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ