не ласкава доля Тараса Шевченка подібно до долі України. однак, незважаючи на муки переслідування, із серця поета виринали слова "караюсь, мучаюсь, але не каюсь".перебуваючи в орській фортеці Тарас Шевченко створив 13 віршів, які потім об'єднав у цикл"В казаметі". майже всі поезії, що увійшли до цього циклу, прийняті мінорним настроєм, таким чином, цикл відображають духовний стан ув'язненого поета.
майже в усіх віршах циклу наявний мотив любові до України і його небайдужості до долі батьківщини, мотив самотності, мотиви окраденої долі і пустоти... єство митця прагнуло волі. волі не тільки для себе, але й для України, від якої його було силоміць відірвано, чиєю болею він журився, про яку так натхненно писав
Такие иллюстрации часто сопровождают рубаи Хайяма Омар Хайям - самый известный на Западе восточный поэт и философ.
Его имя известно каждому школьнику, а любым четверостишиям, прославляющим вино и плотскую любовь, не раздумывая приписывают его авторство. Имя Омара Хайяма стало достоянием массовой культуры, настолько затертым и растиражированным, что сегодня оно стало абсолютно оторванным от реального прототипа.
Мало кому известно, что более двух третей рубаи на самом деле написаны не этим автором, а тот смысл, что лежит на поверхности, превратно толкуется неподготовленным западным читателем.
Объяснение: