Зміст "Фауста" - це молодість і старість, мужність і жіночність, народження і смерть, побут і політика, наука і мистецтво, війна і світ. Гете то підносить читача до філософсько-політичних ідуй, то опускає його до матеріальності побуду і конкретності людських відносин. Багато хто запитував Гете про головну ідею "Фауста2, але йому здавались безглуздими такі питання.
Існує легенда, що людина після прочитання "Фауста" сходить з розуму. Можливо тому що цей твір надто "важкий" у своєму роді, бо щоб його прочитати потрібні зусилля, а можливо тому що сам поет був не сповна розуму. Але легенда залишається легендою, а вірити нам чи ні ми вирішуємо самі.
В принципі Фауст навчає сучачних людей бути сильними та не піддаватися спокусі зробити щось не правильне.
“Тореадори з Васюківки” образ Яви Звідки таке незвичне ім’я – Ява? То він сам себе так назвав, коли йому було лише півтора роки. Чи то воно, пискля мале, хотіло сказати: “Я – Ваня”, а вийшло “Ява”…, але причепилося оте “Ява” до нього, як реп’ях до собачого хвоста. У Івана руде скуйовджене волосся, а обличчя хлопця рясно вкрите веснянками. Ява Рень – енергійний і відчайдушний хлопець. Зазвичай саме він є ініціатором різноманітних вигадок: то метро під Васюківкою прокласти, то влаштувати бій биків, то організувати шкільний театр. Але хлопець здатний не тільки на бешкет: коли сталася прикра подія з переекзаменовкою, то він влітку сумлінно готувався до перескладання екзамену з української мови на “безлюдному” острові, дібравши собі ім’я “Робінзон Кукурузо”.