Забруднення довкілля — процес зміни складу і властивостей однієї або декількох сфер Землі внаслідок діяльності людини. Приводить до погіршення якості атмосфери, гідросфери, літосфери та біосфери. Допустима міра забруднення довкілля в різних країнах регламентується відповідними стандартами, нормативами, законами. Розрізняють забруднення отруйні, хвороботворні, хімічні, механічні і теплові.
Зміст [сховати] 1Забруднення довкілля при гірничих роботах2Природне забруднення довкілля3Див. також4Література5ПосиланняЗабруднення довкілля при гірничих роботах[ред. • ред. код]У процесі видобування корисних копалин відбувається істотне забруднення довкілля. З кожної тонни видобутої корисної копалини тільки 1-3% перетворюються в корисну продукцію, а 98% йдуть у відходи. За обсягами викидів забруднюючих речовин і за ступенем впливу їх на природне середовище гірничодобувна промисловість стоїть на 4-му місці після хімічної, металургійної і сільського господарства. При підземному видобутку відбувається забруднення атмосфери пилом, отруйними газами, вуглекислим газом, метаном, поліциклічними ароматичними вуглеводнями, сірчистими газами, сірководнем, теплом, підземними водами, радіоактивними породами тощо. При відкритих гірничих робіт довкілля забруднюється оксидом вуглецю, двоокисом азоту, пилом, кар'єрними водами, породами. Зокрема під час вибухових робіт на кар'єрах світу за рік утворюється пило-газова хмара об'ємом 15-20 млн м³, що підіймається на висоту до 1500–1700 м, де повітряна течія розсіює і відносить 93-99% пилу. Особливу небезпеку становить пил важких металів, що викидається в атмосферу або у водоймища і включається в природний кругообіг; ще небезпечніші — металічні отрути та діоксин. Природні відвали, що горять, виділяють на кожну тонну породи до 135 мг пилу і 86,3-363 кг газів (СО, СО2, SO2, Н2S, NO+NO2).
Забруднення гідросфери приводить до погіршення якості води для водокористування. Забруднення гідросфери відбувається і за рахунок вимивання оксидів рідкісноземельних елементів з породних відвалів, при їх вивітрюванні, транспортуванні корисних копалин.Забруднення літосфери відбувається в геолологічних структурах за до отруйних і радіоактивних речовин.Забруднення біосфери при видобутку корисних копалин відбувається опосередковано.Перепишем неравенство в таком виде
(*)
Остановимся на этом шаге. Функция справа - убывающая, очевидно наступит момент, когда она обратится в нуль и в дальнейшем будет принимать лишь отрицательные значения. Функция слева может быть лишь положительна (или равна 0), т.е. можно найти такое значение параметра, при котором
все множество значений левой функции всегда будет больше множества значений правой функции. В этом случае решением неравенства будут являться все из области определения.
Найдем при каком значении переменной правая функция обращается в нуль:
В этой точке левая функция уже должна быть определена и должна принимать значения, строго большие нуля, т.е. =>
.
Итого при и
исходное неравенство выполняется.
Следующий шаг, возведем обе части (*) в квадрат, чуть упростим, получим
(#)
Проанализируем это неравенство. Если величина справа будет меньше нуля, то при любых допустимых неравенство будет выполнено. Найдем момент, когда величина обращается в нуль:
=>
При значениях параметра меньших все допустимые аргументы являются решениями. Очевидно, что из двух условий
определеяющим будет
Итого при и
исходное неравенство выполняется.
Последний шаг, возведем (#) в квадрат и упростим, получится выражение
Откуда для всех оставшихся значений параметра a
,
,
,
180
Пошаговое объяснение:
если число 720, а данное число в 4 раза больше тогда 720/4=180