8-6x+4x-2x=100
1) спочатку можна звести подібні доданки,
Тобто:
-6х+4х-2х = -4х
2) отримаемо рівняння виду
8-4х=100
3) потім перенести числа без х за знак = , змінюючи знак числа на протилежний
І отримаемо
-4х=100-8
-4х=92
4) х= 92÷(-4)
х= -23
Тема: Д. Родарі «Листівки з видами міст…». Широта світу та його
сприйняття ліричним героєм вірша.
Мета :
· Зацікавити життєвим та творчим шляхом Д. Родарі,
· навчити учнів осмислено аналізувати поетичний твір,
· активізуючи всі якості культурного читача;
· розвивати навички дослідницької та самостійної роботи, навички усного мовлення, логічного мислення, уміння будувати аргументоване власне висловлювання,
· розвивати навички виразного читання поезії, вміння висловлювати враження від прочитаного, характеризувати образ ліричного героя;
· виховувати любов до художнього слова, формувати загальнолюдські якості: доброту, щирість, співчуття, небайдуже ставлення до життя.
Обладнання: портрет письменника, комп’ютерні презентації до уроку
«Визначними місцями Італії», «Творчість Д. Родарі», виставка книг Д. Родарі, словник до уроку: Гавань – захищене від вітру місце, куди заходять кораблі. Гондоли – човни. Гулі – ігри. Синьйори – звертання до чоловіків. Глянець – блискуча поверхня.
Епіграф уроку: «Художні твори – як давні, так і сучасні – виховують розум, розвивають уяву й дарують дітям ключі від таємниць»
Д. Родарі
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слово учителя.
Подорож… Хто ж не любить подорожувати? Мабуть, таких людей немає. Сьогодні я вам пропоную мандрівку до прекрасної країни Італії, батьківщини відомого дитячого письменника та поета Дж. Родарі. За свої чудові твори для дітей він був удостоєний найвищої нагороди в галузі дитячої літератури – медалі .
Хто ж він цей славетний Д. Родарі? Про що писав? До чого прагнув?
На ці питання ми і спробуємо дати відповідь під час нашої подорожі.
IІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Презентація «Визначними місцями Італії»
2. Відеопрезентація про життєвий і творчий шлях Д. Родарі або презентація «Творчість Д. Родарі»
3. Бесіда
- Яким ви уявили собі Д. Родарі?
Я: Здравствуйте
Космонавт: Привет
Я: У меня к вам есть вопрос
Космонавт: Задавай
Я: Как вам хватает столько мужества на то, что бы не боятся улетать так далеко от земли? И быть одному в необитаемом космосе?
Космонавт: Дело в том, что перед полётом мы много тренируется, проходим много подготовительных этапов подготовки, нас учат что и как нужно делать, когда попадёшь в космос, главное не волноваться, быть сильным и мужественным и смотреть своим страхам в лицо.
Я за то что вы есть
Космонавт что есть такие любознательные парни как ты.
Благодарю за вопрос.
8-6x+4x-2 если х=100, то
8-6*100+4*100-2=8-600+400-2=-194