М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Katpo
Katpo
29.12.2020 19:28 •  Математика

Найди число,если 9,11 его составляют 72

👇
Ответ:
Valeria5780
Valeria5780
29.12.2020

9/11=72 

72/11*9=88

 просто очень

4,6(12 оценок)
Ответ:
wwwlavor
wwwlavor
29.12.2020

72от9/11

72:9*11=88 вроде так до ?

4,6(70 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
long6
long6
29.12.2020

ответ:Қысқа мерзімді жоспар. Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В бөлім: Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп: 217

Күні: 22/01/2018

Мұғалімнің аты-жөні: Әбуова Ж

Сынып: 5 В

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.14

ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30;

5.1.2.25

бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру.

Сабақ

мақсаттары

Білім,іскерлік, дағдылар жиынын өз бетімен қолдана алу дағдыларын меңгеру, оларды жаңа жағдайларға тасымалдануын жүзеге асыру. Мәселелік тапсырма бойынша өз бетімен және топта жұмыс жасау арқылы оқушылар ондық бөлшекті жай бөлшекке ауыстыруды үйренеді, бөліміндегі разрядтық бірліктері 10, 100, 1000- нан және т.с.с өзгеше болатын жай бөлшектерді ондық бөлшектерге ауыстыру дағдыларын бекітеді, жазбасының соңында нөлдері бар ондық бөлшектердің қасиеттерін шығарады, қай бөлшектерді шектеулі ондық бөлшекке ауыстыруға болатынын, ал қайсысын ауыстыруға болмайтынын түсіндіру шеберлігі арқылы айтылым дағдысын қалыптастырады

Сабақ типі

Аралас

Бағалау

критерийлері

Оқушылар:

ондық бөлшектерді жай бөлшектерге аударады;

алынған жай бөлшектерді, мүмкіндігінше, қысқарту қажеттілігін түсінеді;

ондық бөлшектермен амалдарды орындау үшін ондық бөлшекті жай бөлшекке аударуды қолданады

Тілдік

мақсаттар

Математикалық терминологияны қолдана отырып және өздерінің сөздерімен қай жай бөлшекті ондық бөлшекке ауыстыруға болатынын, ондық бөлшекті жай бөлшекке қалай аудару керектігін ұғынады және түсінеді

Пәнге тән лексика мен терминология:

Ондық бөлшек – decimal fraction, үтір - decimal point.

Ондық бөлшектің разрядтары, жай бөлшек, разрядтық бірліктер, бөлшектің алымы, бөлімі.

ондық, жүздік, мыңдық және т.с.с. үлестер;

разрядтары бойынша сандарды жіктеу

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Ондық бөлшек – бұл жай бөлшектің басқаша жазылуы

Берілген бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазу үшін қажет

Бүтін бөлік, бөлшек бөліктен үтір арқылы ажыратылады.

Бөлшек оқылуы: …бүтін, …(оннан, жүзден, …)

Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазу үшін қажет

Құндылықтарды дарыту

Адалдық, жауапкершілік, құрмет құндылықтарды дарыту -топтық жұмыс және өзін-өзі бағалау, өзара бағалау арқылы жүзеге асырылады.

Пәнаралық

байланыстар

Ондық бөлшектерді оқуды және ондық бөлшектері бар өрнектерді қолданып, айтылымды дамыту арқылы қазақ тілі пәнімен пәнаралқ байланыс жүзеге асады.

Сабақтағы пәнаралық интеграция ағылшын тілінде ондық бөлшектерді оқу арқылы, түрлі әрекеттер бойынша іске асырылады.

АКТ қолдану

дағдылары

Микрокалькуляторлар, интерактивтітақта немесе диапроектор, дербес маркерлік тақталарнемесе рефлексияға арналған кітапшалар

Бастапқы білім

Жай бөлшектер, дұрыс\бұрыс бөлшектер, бөлу және бөлшек байланысы, , бөлшектің негізгі қасиеттері, аралас сандар, натурал сандардың және ондық бөлшектердің разрядтары

Сабақтың тәрбиелік және дамытушылық аспектісі

Есептеу дағдыларын, математикалық тіл, есте сақтау, ойлау дағдыларын дамыту;

Өзін- өзі бағалау және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін, сабақта мінез-құлықтың этикалық және эстетикалық нормаларын қалыптастыру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Ұйымдастыру кезеңі. Өздік жұмыс формасында үй тапсырмасын тексеру.

Тірек білімдерді және олардың дәлелдерін өзекті ету.

Жеке жұмыс және жұмыс нәтижесі бойынша бірін-бірі тексереді.

65,931 санын разрядтар бойынша жіктеу.

Ондық бөлшек түрінде жазыңыз: ;

Мына бөлшектердің қайсысын ондық бөлшек түрінде жазуға болады:.

Сұрақтарға жауап беріңіз:

1)Ондық бөлшектің жазбасында қай разрядтардың арасына үтір қойылады?

2)Үтір алдында жазылған сан нені білдіреді?

3)Үтірден кейінгі жазылған сан нені білдіреді?

4)Үтірден кейін қанша сан болатынын қалай анықтауға болады?

5)Бөлімі 1000 болса, үтінден кейін қанша сан болады?

5.Бос орындарды толтырыңыз:

https://bilimland.kz/kk/content/structure/851-math#lesson=11484

Сабақтың орта

Пошаговое объяснение:

4,4(41 оценок)
Ответ:
vovadj17
vovadj17
29.12.2020

Викопні останки мамонтів виявлені на півночі Європи, Америки і трохи південніше – на широті Каспійського моря і озера Байкал. Вимерли мамонти десь 44-26 тисяч років тому, про що свідчать радіовуглецеві датування та результати Палинологічного аналізу численних поховань їх останків.

Воістину невичерпний «склад» мамонтових кісток – це Сибір. Гігантські кладовища мамонтів – Новосибірські острова. У минулому столітті там щорічно видобували від 8 до 20 тонн момонтових бивнів.

Вважається, що за 200 років з Сибіру вивезли бивнів приблизно від 50 тис мамонтів. Кілограм доброго бивня йде за кордон по 100 доларів; за голий скелет мамонта японські фірми пропонують від 150 до 300 000 доларів.

Оскільки останки мамонтів знаходяться в гігантських природних холодильниках – в шарах, так званої вічної мерзлоти, то вони дійшли до нас в гарному стані. Вчені мають справу не з окремими скам’янілостями або кількома кістками скелетів, а можуть вивчити навіть кров, м’язи, шерсть цих тварин і визначити також, чим вони харчувалися.

4,4(40 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Математика
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ