збереження репродуктивного здоров'я. у цій статті ми утримаємося від докладного опису ознак основних жіночих захворювань статевих органів, так як помисливість жінки безмежна. ви прекрасно знаєте, що читаючи медичний довідник, ви обов'язково знайдете купу неіснуючих хвороб у себе.
нам лише хочеться виділити найважливіші моменти, про які повинна знати кожна поважаюча себе жінка, для збереження репродуктивного здоров'я.
на жаль, людської мови не розуміють наші органи. але якщо бути більш уважним до свого організму і до себе, можна дуже легко помітити навіть незначні сигнали, які посилаються зсередини про . необхідно знати, на які зміни в організмі варто звертати особливу увагу, що б всіляко уникнути розвитку важких хвороб.
збереження репродуктивного здоров'я, тобто профілактика.
ніхто з жінок не застрахований від різних захворювань. тому кожної сучасної, люблячої себе жінці дуже важливо дотримуватися елементарних запобіжних заходів:
- оберігатися від інфекцій, які статевим шляхом.
у жінки, мабуть, правило: постійний партнер (найкраще, що б це був чоловік). якщо ви не дотримуєтеся цього правила, тоді вам необхідно бути завжди напоготові. у сумочці у кожної сучасної жінки, поряд з іншими дрібницями, повинен знаходитися презерватив. на всякий, так сказати, непередбачений випадок.
необхідно обов'язково пам'ятати про те, якщо у вас все-таки відбувся статевий акт з партнером без застосування презерватива, і ви в цьому партнері не впевнені, то від випадку зараження статевими інфекціями необхідно прийняти в обов'язковому порядку екстрені заходи захисту.
- вберегти від випадку небажаної вагітності.
необхідно намагатися всіма можливими силами і способами уникати штучного переривання вагітності, тобто абортів, бо це не тільки може порушити ваше здоров'я, після чого ви навряд чи зможете мати дітей, але це також дуже великий гріх, який прирівнюється до вбивства.
- дотримуватися основних правил гігієни.
як відомо ще з дитинства, чистота - це запорука здоров'я. тому дуже важливо регулярно підмиватися і не тільки, а й два рази на тиждень приймати ванну або душ.
варто знати, що збудники таких захворювань, як мікоплазмоз і хламідіоз, через воду. тому для підмивання статевих органів рекомендую використовувати профільтровану або кип'ячену воду.
- тримайте ноги в теплі.
простигнути дуже легко, особливо взимку. імунна система в цей період ослаблена, а для розвитку інфекції, яка потрапила в організм, це ідеальні умови. якщо ви будете намагатися підтримувати імунітет фізичними вправами і вітамінами, то можна в кілька разів зменшити ризик зараження інфекціями, що статевим шляхом.
- відвідувати двічі на рік гінеколога .
кожна жінка хоча б два рази на рік повинна бути в обов'язковому порядку оглянута гінекологом. деякі ендокринні та інфекційні захворювання протікають безсимптомно на початковій стадії. тобто ви можете не знати нічого про своє захворювання, хоча ви вболіваєте вже кілька місяців. набагато легше попередити розвиток тієї чи іншої хвороби, ніж проходити складне і тривале лікування.
- звертати увагу на регулярність менструацій.
багато молодих дівчат і жінок не звертають ніякої уваги на регулярність своїх місячних. але ж це може виявитися першим сигналом, що говорить про серйозні порушення функції яєчників місцевого або центрального походження, що згодом може викликати безпліддя.
саме тому ми настійно рекомендуємо відвідувати фахівця лікаря - гінеколога раз на пів року. думаю, не варто вам ще раз нагадувати про те, що від того, як ви збережете ваше здоров'я, залежить здоров'я вашого майбутнього дитинчати
Прежде чем землетрясение нанесло удар, необходимо знать:
До землетрясения:
На случай, если при сильном землетрясении вы примете решение покинуть здание, заранее наметьте путь движения с учетом малого запаса времени - около 15-20 секунд до наибольших колебаний и толчков.
Заранее определите наиболее безопасные места, где можно переждать толчки. Это - проемы капитальных внутренних стен (не перегородок!), углы, образованные внутренними капитальными стенами, места у внутренних капитальных стен, у колонн и под балками каркаса.
Учтите, что наиболее опасными местами в зданиях во время землетрясения являются большие застекленные проемы наружных и внутренних стен, угловые комнаты, особенно последних этажей, лестничные проходы.
Укрытием от падающих предметов и обломков могут служить места под прочными столами и кроватями; научите детей прятаться туда при сильных толчках в отсутствие взрослых. Проведите дома репетиции.
Заранее прочно закрепите шкафы, этажерки, стеллажи, полки к стенам, к полу. Мебель следует разместить так, чтобы она не могла упасть на спальные места, перекрыть выходы из комнат, загородить двери.
Прочно закрепите или переместите вниз тяжелые и ценные вещи, стоящие или лежащие на полках или на мебели, (вазы, телевизоры, компьютеры, утюги и т.п.).
Не устраивайте полки над спальными местами, раковинами, унитазами. Закройте переднюю часть полок с посудой, установите прочные защелки на дверцы шкафов и полок.
Надежно закрепите люстры и люминесцентные светильники. Не используйте стеклянные абажуры. Проверьте надежность подвесных потолков.
Не загромождайте вещами вход в квартиру, коридоры и на лестничные площадки.
Емкости, содержащие легковоспламеняющиеся и едкие жидкости (пятновыводители, нитрокраска, инсектициды), должны быть надежно закупорены и храниться так, чтобы они не могли упасть и разбиться при сильных колебаниях.
Не располагайте спальные места у больших оконных проемов, стеклянных перегородок.
Имейте дома:
Запас консервированных продуктов и питьевой воды из расчета на 3-5 дней;
Аптечку первой медицинской с двойным запасом перевязочных материалов (бинт, лейкопластырь, вата) и с набором лекарств, необходимых хроническим больным членам семьи;
Переносной электрический фонарь, огнетушитель, например, автомобильный (заранее научитесь им пользоваться).
Всегда имейте при себе сотовый телефон;
Храните документы в одном легкодоступном месте, желательно недалеко от входа в квартиру. Там же целесообразно хранить рюкзак, в котором следует иметь нож, фонарь, топорик, спички, зажигалку (новую), немного еды, аптечку, свечи, шерстяное одеяло, кусок полиэтиленовой пленки, запасную одежду и обувь (по сезону) в расчете на всю семью.
Во время сильного землетрясения:
В помещении:
Если вы можете покинуть здание в течение первых 15-20 секунд, то сделайте это. Желательно взять с собой сотовый телефон. Выбежав из здания, сразу отойдите от него на открытое место.
Если вы остались в здании, то укройтесь в заранее выбранном, относительно безопасном месте. В многоэтажном доме можно распахнуть дверь на лестницу и встать в проеме.
Если есть опасность падения кусков штукатурки, светильников, стекол - прячьтесь под стол. Школьникам можно залезть под парты, отвернуться от окон.
В любом здании держитесь дальше от окон, ближе к внутренним капитальным стенам здания. Бойтесь стеклянных перегородок!
Не создавайте давку и "пробки" в дверях!
Не прыгайте в окно, находясь выше первого этажа!
Не прыгайте в застекленные окна! При явной необходимости предварительно выбейте стекло табуреткой, в крайнем случае - спиной.
Держите при себе сотовый телефон, с его вы сможете связаться со
На улице:
Отойдите на открытое место подальше от зданий, линий электропередач. Бойтесь оборванных проводов!
Не бегайте вдоль зданий, не входите в здания - реальную опасность для жизни представляют падающие обломки.
При необходимости незамедлительно звоните по телефону «101» (единый вызов пожарных и как с городских, так и с мобильных телефонов).